"כולנו נבכה מהנזק של הסרטון שלך"

סערת הסרטון הגזעני של חברת הבנייה "באומנה" מסרבת לדעוך. בעקבות הביקורת החריפה שנשמעה כנגד החברה פנה מנכ"ל חברת הבנייה "משהב" לעמיתו במכתב ארוך בו כתב: "נפגעתי כאדם ממוצא מזרחי ונפגעתי כחלק מהציונות הדתית"

חברות הבנייה הדתיות מבקרות את "באמונה"

אבי סולימן, מזכ"ל הסתדרות הפועל המזרחי, ויו"ר חברת הבניה הדתית "משהב" פנה במכתב לעמיתו ישראל זעירא שבבעלותו חברת הבנייה "אמונה" שפרסמה את הקמפיין הגזעני. "נפגעתי כאדם ממוצא מזרחי ונפגעתי כחלק מהציונות הדתית", כתב סולימן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מנכ"ל חברת הבניה הדתית "משהב" שלח מכתב לישראל זעירא שבבעלותו חברת "אמונה" וכתב לו: "ידידי ורעי, צפיתי כמו רבים מעם ישראל בסרטון המקומם של חברתך צפיתי והתקשתי להאמין שהיא מציאותית".

סולימן האשים את זעירא כי פעילותו פגעה תדמיתית, כלכלית וחברתית גם בחברתו וביתר חברות הבניה לציבור הדתי לאומי. "אינני יודע האם יהיו לכך השלכות באופן מידי, אך ככל הנראה, את תוצאות הנזק של 3 דקות סרטון היתוליים, כולנו נבכה עליו במשך שנים רבות".

בהמשך דבריו סיפר סולימן כי הוא נפגע מהקמפיין הגזעני של חברת "באמונה" פעמיים, ראשית בהיותו בן לעדות המזרח ושנית כחבר בציונות הדתית. "סברתי כי הסטראוטיפים האלה נעלמו כלא היו או אולי, במקרה הרע, שייכים לשנות ה-50 ההם".

סולימן הוסיף כי זו לא דרכה של הציונות הדתית והוא מצפה מחברת "באמונה" לשוב ולהתנצל בפומבי. "תבהירו כי אתם מגנים גזענות, אפליה ודחייה של מגזרים ואוכלוסיות מכל סוג שהוא". "כפי שכבר אמרתי, אינכם לבד ב"סירה" הזו ורק בידכם לתקן את הטעות הנוראה הזו ולהציל במשהו את ענף הבניה הדתית לאומית ואת שמה הטוב של הציונות הדתית".