מהיום: מהירות הנסיעה המותרת בכביש 6 עלתה ל-120 קמ"ש

מהיום נכנסה לתוקף הוראת משרד התחבורה בדבר העלאת מהירות הנסיעה המותרת בכביש 6, ובך יכולים הנהגים העולים על הכביש לנהוג במהירות של 120 קמ"ש. מהירות הנסיעה בפועל בכביש תהיה 130 קמ"ש כשמעל מהירות זו, תבצע המשטרה אכיפה על עבירות של מהירות מופרזת

אכיפה תעשה רק מעל 130 קמ"ש. כביש 6 (Moshe Shai/Flash90)

החל מהיום מהירות הנסיעה המותרת בכביש 6 היא 120 קמ"ש, במקום 110 קמ"ש כפי שהיה מותר עד כה. העלאת מהירות הנסיעה המותרת מבוצעת בשלבים כשהחל מהיום יהיה תקף השינוי בקטע שבין מחלף עירון שבצפון ועד למנהרות חדיד שבדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משמעות העלאת מהירות הנסיעה המותרת ל-120 קמ"ש היא כי מהירות הנסיעה בפועל תהיה 130 קמ"ש, ומעל לכך תאכוף המשטרה עבירת נסיעה במהירות מופרזת. משרד התחבורה הודיע כי הוא פועל בימים אלו להעלאת המהירות המותרת גם בקטע הדרומי יותר של הכביש, ממחלף שורק ועד מחלף מאחז.

"העלאת המהירות בכבישים המהירים והבין-עירוניים מבוצעת במסגרת אימוץ הנחיות חדשות לקביעת מהירויות הנסיעה בישראל שגובשו על ידי צוות מקצועי של מהנדסי תנועה ובטיחות", ציין שר התחבורה ישראל כץ. "במסגרת זאת, הותאמה מהירות הנסיעה בכל כביש, בהתאם לתנאי הדרך".

מנתוני משרד התחבורה עולה כי בכבישים בהם עלתה המהירות מ-100 ל-110 קמ"ש בשנת 2011, לא נרשמה כל השפעה שלילית ולא חלה כל הרעה בבטיחותם של הנהגים. יתרה מזאת - בחלק מכבישים אלו אף נרשמה ירידה במספר תאונות הדרכים.