"יש לכם כלב שאתם לא צריכים?"

הרשות למלחמה בסמים ובאלכוהול פרסמה בעמוד הפייסבוק שלה פוסט מעורר סערה, בו ביקשה מהגולשים עזרה. "אנחנו צריכים כלבי ניסוי להעלאת המודעות לנזקי סמי הפיצוציות" נכתב בפוסט שעורר מייד אלפי תגובות

הפוסט של הרשות

בדיחה מאד לא מוצלחת או בקשה אמיתית? הרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול פירסמה בחשבון הפייסבוק שלה פוסט בו קראה לציבור לספק כלבים עבור ניסוי להבנת ההשלכות של סמי פיצוציות. מיד עם פרסומו עורר הפוסט המקומם סערה גדולה ותגובות חריפות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו צריכים כלבי ניסוי, בגודל קטן עד בינוני, מעל גיל שנה, רצוי כלבים רגועים ומחונכים מבית טוב", נכתב בפוסט. "יכולים לעזור? יש לכם כלב שאתם לא צריכים יותר? צרו איתנו קשר וביחד נעלה את המודעות לסכנה בשימוש בסמי פיצוציות".

התגובות שלא איחרו לבוא נעו בין זעם, לתהייה על אמיתותו של הפוסט. "'יש לכם כלבים שאתם לא צריכים יותר?' מה נראה לכם זה פיתה?", כתב אחד הגולשים, ואחר הוסיף: "לצערי אין לי כלב אבל יש לי תינוק שאני לא צריך, יעזור לכם?".

"הטיזר שלכם לא מצחיק ועובר את גבול הטעם הטוב", כתב. "אני מניח שמדובר בטיזר למשהו אחר ושאתם לא באמת מתכוונים לערוך ניסויים אסורים בבע"ח - אבל זה לא ממש מוצלח ולא מצחיק". גולש נוסף כתב: "מחכה למודעת ההמשך 'אם לכלב שלכם אתם לא מוכנים לתת את זה, למה אתם לוקחים את זה בעצמכם' או שקר כלשהו".

השר לביטחון פנים גלעד ארדן הגיב על הפוסט ואמר כי "זו דרך הזוייה למשוך תשומת לב לנושא חשוב. מי שאישר את הפרסום הזה טעה טעות חמורה גם אם חשב שזו הדרך לעורר עניין".

מהרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול נמסר בתגובה: "הניסוי שלנו הצליח, תודה. אנחנו ממש לא מתכוונים לנסות את הרעל הזה שנקרא סמי פיצוציות על אף כלב. רק רצינו להזכיר לכם שהגיע הזמן שנעשה משהו כדי להציל את אלפי האנשים שעורכים את הניסוי המסוכן הזה בסמי פיצוציות על עצמם. אנחנו יודעים שאכפת לכם מהחברים שלכם לא פחות מחברינו הטובים על ארבע, אז תהיו ערניים ותזהירו אותם מפני הסכנה בשימוש בסמי פיצוציות שיכולים לגרום למצבים קשים של פסיכוזה, הזיות, חרדות, פרכוסים ואף למוות. כשאתם משתמשים בסמי פיצוציות אתם עושים ניסויים על עצמכם!"