ד"ר בקיימברידג' לישראלית בת 13: "אענה לך כשייעשה צדק עם הפלסטינים"

נערה מקיבוץ רגבים כתבה עבודה לבית הספר על סוסים. ד"ר מרשה לוין, חוקרת מאוניברסיטת קיימברידג' שאליה הפנתה כמה מהשאלות, השיבה לה: "אענה לך רק כשיהיה שלום". אביה של הנערה: "זה מרושע"

קיימברידג', ארכיון (רויטרס)

חרם גם נגד ילדים: שחר רבינוביץ', בת 13 מקיבוץ רגבים, כתבה עבודה לבית הספר על סוסים, שעליהם היא נהנית לרכוב. כדי ללמוד עוד על הנושא היא פנתה לד"ר מרשה לוין, חוקרת יהודייה מאוניברסיטת קיימברידג' היוקרתית באנגליה, המתמחה בתחום - ונדהמה כשקראה את תשובתה של החוקרת: "אענה לשאלות שלך רק כשיהיה שלום וצדק כלפי הפלסטינים החיים בפלסטין". יצוין כי למרות שהמייל נשלח מכתובת של המוסד החינוכי - בקיימברידג' טוענים כי ד"ר לוין אינה מועסקת שם כבר מספר שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לשאלות ששלחה התלמידה בכיתה ח' אודות גזעי סוסים עתיקים וגלגולם לכדי גזעים מודרניים, השיבה החוקרת באומרה כי "ייתכן שאת ילדה - אך אם את מבוגרת מספיק כדי לכתוב לי, את מבוגרת מספיק כדי ללמוד על ההיסטוריה הישראלית וההשלכות שלה על חיי פלסטינים".

היא הוסיפה כי "ייתכן ומשפחתך מחזיקה בדעות דומות לשלי, אך אני בספק שזה המצב ולכן מציעה לך להיכנס ללינק הבא", שהפנה לאתר הארגון "יהודים למען צדק לפלסטינים".

שמיר, אביה של שחר, אמר לחדשות 2 Online: "אני מבין שיש אנשים שמתנגדים למה שקורה פה, אבל זה מרושע. אנחנו מנסים להרחיק את הילדים מרעל הפוליטיקה - ואז מכניסים אותם בכוח לדבר הזה. כשעשיתי מילואים בשטחים עשיתי הכל כדי לעזור לאמהות עם תינוקות".

שחר רבינוביץ' (באדיבות המשפחה)

"כששחר ראתה את התשובה, היא נעלבה מאוד היא רצתה לכתוב לה בחזרה שאין דבר כזה פלסטין אלא רק ישראל - אבל במקום זה פשוט כתבה לה תודה ובזה סיימה", הוסיף. לדבריו, "היא סיפרה לי על זה רק בדיעבד, וזה מאוד ריגש אותי".