התדמית הבעייתית: המשטרה יוצאת לסדרת סקרים

בצל פרשות המין האחרונות והטלטול שהיה בארגון, כחולי המדים מבצעים לסדרת סקרים בקרב הציבור. רק בשנה שעברה הוקצו לנושא כמיליון שקלים. במשטרה ישאלו את הציבור עד כמה סומכים עליהם, וביקשו מהנשאלים לדרג אותם לעומת צה"ל והשב"ס

אילוסטרציה (חדשות 2)

על רקע הפרשות האחרונות שהסעירו השנה את המשטרה - ובהן חשד לביצוע עבירות מין ופרישת ניצבים - במשטרת ישראל החליטו לצאת לסדרת סקרים בקרב הציבור הישראלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המשטרה משקיעה משאבים רבים על מנת לקבל תמונת מצב על תפקוד המשטרה ואמון הציבור בה. רק בשנה שעברה, עד 1 בינואר 2015 הוציאה המשטרה מיליון שקלים של סקרים אלה. בשנים 2014-2013 הוקצו לסקרים 600 אלף שקלים בכל שנה.

המשטרה פרסמה באחרונה מכרז שבו היא מציינת כי היא מעוניינת לערוך את הסקרים הבאים: סקר שביעות רצון אזרחים משירותי המשטרה, סקר נפגעי עבירה, סקר תיעדוף איומים, סקר אמון הציבור המשטרה, סקר תחושת ביטחון וסקר תדמית. הסקרים צפויים להתצבע טלפונית ואינטרנטית על ידי חברה שתזכה במכרז.

על הסקר הצפוי על אמון הציבור נכתב במכרז: "ביצוע סקרי שביעות רצון ואמון האזרחים במשטרת ישראל במטרה ללמוד אודות הגורמים המשפיעים על אמון הציבור במשטרה ולבחון דרכים לשיפור נושאים אלה. במסגרת הסקר נבקש גם להשוות את מידת האמון של הציבור במשטרת ישראל בהשוואה לגופים ציבוריים אחרים כמו צה"ל, שב"ס ומשרד ממשלה שונים".

על פי תנאי המכרז, הסקר בין היתר יכלול 30-16 שאלות סגורות ו-5-4 שאלות פתוחות. בין היתר ייבדק שביעות רצון מהמשטרה בהיבטים של זמני תגובה, התנהגות. בנוסף ייבדק מול נפגעי עבירה האם דיווחו על הפגיעה למשטרה ואם לא מדוע לא דיווחו.