"אני מזרחית, הייתי יכולה לקנות אצלכם דירה?"

חברת הנדל"ן מתנצלת על סרטון הפרסומת שעורר סערה בקרב הציבור הדתי: לאחר שרמזו לגולשים שלא יגורו בפרויקט בני עדות המזרח, הסירו את הסרטון. המנכ"ל, שאף קריין את הפרסומת, ביקש להתנצל: "לא מפרידים בין אשכנזים לספרדים, לא נדלקו לי נורות אדומות"

חברת הנדל"ן "באמונה", הפונה לקהל מהציונות הדתית, העלתה היום (שני) לעמוד הפייסבוק שלה סרטון פרסומת לפרויקט מגורים חדש בשכונת כרמי גת שבקריית גת: הסרטון, שלעג לבני עדות המזרח, עורר סערה והוסר תוך זמן קצר - אך גרר גל ביקורות וקריאות לחרם. ישראל זעירא, מנכ"ל החברה, ניסה להסביר מה עמד מאחורי הקמפיין הגזעני: "הכוונה הייתה לעשות בדיחה וצחוק, המפיק ניסה לעשות פרודיה על יחסי חילונים ודתיים והלך שני צעדים רחוק מדי לכיוון של אשכנזים ומזרחים". הוא הבהיר כי היה מוכר דירה למזרחים ואף הוסיף: "הייתי שמח אם ילדיי היו מתחתנים עם מזרחים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"יש פה בדיחה לא מוצלחת שהתנצלנו עליה בבוקר מעומק הלב, אנחנו לא עושים שום אבחנה בין אנשים", אמר בריאיון לתכנית חיסכון. "זה ממש לא היה הכיוון ולכן התנצלנו. ביקשנו סליחה באופן כן בלי שום תקשורת - מישהו התקשר אליי בבוקר ובאותו רגע זה ירד, אבל ברגע שאחד ראה זה כבר הופץ הלאה".

זעירא קריין את הסרטון, אך הבהיר כי קולו הוקלט לפני שצולמה הפרסומת הפוגענית. "לא נדלקו אורות אדומים ועל כך אני אחראי, לא קלטתי את הפער בבדיחה - אנחנו רואים בזה פגיעה והתנצלנו. על כך טעותי ורק אני אחראי על הטעות ועל כך אני מתנצל". עם זאת, הוא ביקש להפסיק את המתקפה על החברה: "מכאן ועד לשחוט את החברה שלנו, שאין בה שום אפליה ומעולם לא עשתה חשבון כזה ולקוחותיה עשויים מכל הזרמים, זה לא נכון".

לדברי זעירא, "בציבור החרדי יש בעיה של הפרדה - בציבור הדתי לאומי אין בעיה כזו, לא צריך להמציא אותה". הוא סיכם והסביר כי לא יפורסמו סרטונים פוגעניים בהמשך: הקמפיין הוא טעות וכישלון, טעות אישית שלי ועל כך התנצלתי. יש לנו כל מיני רעיונות מצחיקים הפוכים לזה - מתוכנן סרטון שיעשה תיקון לטעות. תתאזרו בסבלנות". 

בסרטון הפרסומת ניתן לראות משפחה בעלת חזות "אשכנזית" המציינת את חג החנוכה בהדלקת נרות ובשירת "מעוז צור", עד שלפתע מתפרצים לדירה שני צעירים המדברים במבטא מזרחי כבד, ואחד מהם אף מכונה "אברג'יל". השניים בולטים בעילגותם ובצעקנותם, ונראה שהם מטרידים את שכניהם. בסיומו של הסרטון פונה הקריין לקהל ואומר: "גם אתם חולמים על בית משלכם? רוצים שכנים כלבבכם? לסרוגים יש בית חדש!".