סערת הסרטון הגזעני וההתנצלות: "בדיחה גרועה"

חברת הנדל"ן מתנצלת על סרטון הפרסומת שעורר סערה בקרב הציבור הדתי: לאחר שרמזו לגולשים שלא יגורו בפרויקט בני עדות המזרח, הסירו את הסרטון והבהירו כי לא יפעלו כך בהמשך. המנכ"ל הביע צער על הפגיעה בציבור הרחב: "אני כמובן אחראי על כל הטעות והתקלה"

חברת הנדל"ן "באמונה", הפונה לקהל מהציונות הדתית, העלתה היום (שני) לעמוד הפייסבוק שלה סרטון פרסומת לפרויקט מגורים חדש בשכונת כרמי גת שבקריית גת: הסרטון, שלעג לבני עדות המזרח, עורר סערה והוסר תוך זמן קצר - אך גרר גל ביקורות וקריאות לחרם. ישראל זעירא, מנכ"ל החברה, התראיין לאחר הסערה לתכנית "שש עם" והתנצל בשם החברה: "זה נוגד את הערכים שאנחנו עצמנו מאמינים בזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על הסרטון מעורר הזעם אמר זעירא: "זו הבדיחה הכי גרועה שאי פעם נשמעה פה". לדבריו, לא היה תהליך ארגוני מסודר וממושך במהלכו אושרה הפרסומת: "זה הופק במהירות, אני כמובן אחראי על כל הטעות והתקלה. זה לא משנה מי יצר את הסרטון ומי הייתה חברת ההפקה".

המנכ"ל הדגיש כי היה מדובר בטעות פרסומית: "הבדיחה לא מצחיקה – סרטון שנועד לעורר מגורים בשכונה דתית הומוגנית הפך לבדיחות על אשכנזים ומזרחים ועל כך אנחנו מצטערים, מתנצלים ומודים בטעות". לדבריו, החברה הסירה את הסרטון במהרה לא רק בשל הפגיעה בציבור אלא גם מכיוון שהסרטון סותר את ערכי הארגון.

"נעשה חשבון נפש". פרויקט כרמי גת

"נעשה חוויה מתקנת לצופים"

"אנחנו התנצלנו כבר הבוקר בשעה מוקדמת והורדנו את הסרטון מיד שאחרי שראשון הצופים ראה והעיר", הוסיף והבטיח לא לעורר סערות נוספות במהלך מסע הפרסום: "הייתה מתוכננת סדרת סרטונים נוספת שתשוחרר בהדרגה, ואנחנו כמובן נעשה חשבון נפש וחוויה מתקנת לצופים שלנו".

בסרטון הפרסומת ניתן לראות משפחה בעלת חזות "אשכנזית" המציינת את חג החנוכה בהדלקת נרות ובשירת "מעוז צור", עד שלפתע מתפרצים לדירה שני צעירים המדברים במבטא מזרחי כבד, ואחד מהם אף מכונה "אברג'יל". השניים בולטים בעילגותם ובצעקנותם, ונראה שהם מטרידים את שכניהם. בסיומו של הסרטון פונה הקריין לקהל ואומר: "גם אתם חולמים על בית משלכם? רוצים שכנים כלבבכם? לסרוגים יש בית חדש!".