האישה הרביעית שטוענת כי מגל הטריד אותה מינית: "הוא נישק אותי, הייתי בשוק"

האישה הרביעית שטוענת כי חבר הכנסת מהבית היהודי הטריד אותה מינית, חושפת במכתב שהתפרסם בעיתון "ידיעות אחרונות" את המקרה בו מגל נישק אותה בניגוד לרצונה, וגם מדברת על הסיבות לכך ששתקה עד כה. "לא רציתי למשוך אש", סיפרה

אישה נוספת טוענת שהטריד אותה. ח"כ מגל (פלאש 90, משה שי)

לאחר שאתמול (ראשון) נחשף בחדשות 2 דבר קיומה של אישה נוספת הטוענת כי ח"כ ינון מגל (הבית היהודי) הטריד אותה מינית, הבוקר מפרסם עיתון "ידיעות אחרונות" מכתב בו היא מתארת את המקרה, מספרת שידעה על נשים נוספות עם חוויות דומות, וגם מדברת על הסיבות לכך שבחרה עד כה שלא לספר על כך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"באותו רגע לפני שנתיים ינון חצה את הגבול, זאת עובדה", כתבה האישה. "לא משנה ההיכרות שלנו לפני ואיזה אופי היה לשיחות בינינו, גבר לא יכול לדחוף למישהו לשון לפה ללא אישור, כי אם יש במקרה הזה לשון הרע, היא לא הלשון שלי או של רחלי רוטנר או של א'. איך הוא העז?".

האישה הסבירה במכתבה את הסיבות לכך שלא התלוננה, והוסיפה כי לא יכולה הייתה לשבת בשקט בשעה שתוקפים את רוטנר ואת א' ב"האשמות הזויות ולא רלוונטיות", כהגדרתה. "למה לא התלוננתי? לא הייתי בשלב בחיים שבו אני רוצה למשוך אש או שאנשים יחטטו בחיי משפחתי", הסבירה. "אבל אני לא יכולה לראות שינון מודה, לא מתפטר, לא לוקח אחריות וממשיך להאמין שהוא יכול לייצג ציבור ולדבר על חוקים וערכים".

"קח אחריות"

את מכתבה סיימה האישה בקריאה ישירה למגל: "ינון, אתה יודע את האמת. קח אחריות על מעשיך, תתפטר ושים סוף למשפט השדה שעושים לנשים שהטרדת ונחשפו, ולאלה שעדיין לא נחשפו".

אתמול, חמישה ימים אחרי שנחשפו העדויות הראשונות נגדו, פנתה האישה, שעבדה בעבר עם מגל במקום עבודה שאינו אתר "וואלה!" למערכת חדשות 2, לאחר שראתה את ההתקפות וההכפשות על הנשים האחרות שפרסמו פוסטים נגדו. לדבריה, היא לא יכולה לעמוד מנגד - והרגישה צורך לחזק אותן ואת האמינות שלהן ולומר שגם לה זה קרה.

הפוסט שפרסמה חולל סערה. רוטנר (מתוך "החפרנים", חינוכית)


לפני כשנתיים, היא נתקלה בו באופן אקראי לגמרי במקום ציבורי. לטענתה, הם ניהלו שיחה קצרה והוא נישק אותה נשיקה פולשנית בניגוד לרצונה, כשהוא מותיר אותה המומה. היא מלמלה כמה מילים ועזבה את המקום, סיפרה.

לדבריה, היא לא התלוננה בזמנו היות והרגישה שהנזק שייגרם לה מתלונה יהיה גדול יותר מהנזק מאותה הנשיקה שנכפתה עליה. בנוסף, לא רצתה לגרום נזק לבני משפחתה.  היום היא מקווה שמגל באמת יעזוב את הכנסת ויחסוך ממנה וממנו את מחול השדים. גם במקרה שלה, לא ברור אם תגיש נגדו תלונה במשטרה.

הפוסט של העובדת הוביל לסערה

פרשת מגל התפוצצה עם פרסום הפוסט של כתבת "וואלה!" רחלי רוטנר, שהאשימה את הח"כ בהתנהגות מטרידה. לפוסט הגיבה עובדת נוספת, א', שציינה שמגל חפן לה את הישבן. לאחר מכן הבהירה ברשתות החברתיות כי מגל נגע בה בניגוד לרצונה יותר מפעם אחת ושאל אותה האם היא תרצה להצטרף אליו לתא השירותים - וכל זאת בזמן שעבדה תחתיו באתר "וואלה!". היא עדיין לא הביעה נכונות למסור עדות, אך במשטרה אומרים כי בשלב זה די בעדותה של כתבת "וואלה!" רחלי רוטנר ואין צורך בתלונה או בזימון גורמים נוספים לעדות כדי להמשיך את הליך הבדיקה.