גורמים במשטרה: לחקור באזהרה את רעיית רה"מ שרה נתניהו

בעוד פרשת מעונות ראש הממשלה מצויה בשיאה של החקירה, גורסים גורמים בכירים במשטרה כי יהיה צורך לזמן את הגברת שרה נתניהו לחקירה באזהרה בפרשה. אם בעבר העריכו השוטרים שלא יהיה עליה אפילו להעיד, כעת מתברר שהיא תמסור בכל מקרה עדות

תיחקר באזהרה? נתניהו (פלאש 90 , ישראל סלם)

רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו תוזמן לחקירה באזהרה? כך גורסים היום (ראשון) גורמים במשטרה החוקרים את פרשת מעונות ראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אותם גורמים מוסרים כי יש צורך לזמנה לחקירה תחת אזהרה עקב חשד למעורבותה במעשים פליליים - זאת לאחר מידע שהתקבל משני עובדים בסביבתה של נתניהו, המשתפים פעולה עם החוקרים. מכיוון שמדובר בסוגיות משפטיות מובהקות, ההחלטה הסופית האם לזמן את הגברת נתניהו לחקירה באזהרה תהיה של פרקליטת מחוז ירושלים והיועץ המשפטי לממשלה.

מה שבטוח בשלב הזה הוא שהגברת נתניהו תידרש לפחות למסור עדות בפרשה - זאת בניגוד להערכות הראשונות, לפיהן הוטל ספק בכך שתידרש עדותה.

ביולי האחרון הודיע היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, כי החליט לפתוח בחקירה פלילית בנוגע למספר עניינים הקשורים בהתנהלות מעונות ראש הממשלה - הן בנושאי המעון בקיסריה והן בנוגע למעון בירושלים. חוקרי המשטרה גבו עדויות רבות מבעלי תפקידים בשני המעונות. לאחר בדיקת סיכום העדויות התקבלה ההחלטה לעבור לחקירה מלאה שמרכזה יעמוד בשלב הראשון סמנכ"ל משרד ראש הממשלה, עזרא סיידוף.

המבקר: אי סדרים בניהול מעון רה"מ

ב-17 בפברואר 2015 פרסם מבקר המדינה יוסף שפירא, דוח חמור ביחס להוצאות הכספיות של בני הזוג נתניהו במעונות של ראש הממשלה בקיסריה ובירושלים. "הוצאות הכלכלה של ראש הממשלה, משפחתו ואורחיו במעון הרשמי בירושלים בין 2010-2012 לא עלו בקנה אחד עם עקרונות היסוד של מידתיות, סבירות, חיסכון ויעילות", כתב אז המבקר שפירא.

המבקר טען כי ניתן היה לצפות מנבחר ציבור "לגלות יתר רגישות ציבורית ולהקפיד לפעול במהלך כל שנות כהונתו לפי עקרונות של התנהלות ציבורית ראויה". עם זאת, המבקר ציין לטובתו של נתניהו כי הוצאות המעונות ירדו בשנת 2013.

מלבד הוצאותיהם של בני הזוג נתניהו, עלתה שאלת העסקתו של החשמלאי אבי פחימה, שביצע עבודות תחזוקת חשמל במהלך יום הכיפורים. בדוח נטען כי פחימה, חבר מרכז הליכוד, הועסק בתמורה ליותר מעשרת אלפים שקלים בסופי שבוע ובחגים - למרות שנפסל בשל קרבתו לשניים.

צפו בעיקרי דוח המבקר בעניין מעונות ראש הממשלה