ארדן הכריע: זוהר דביר ימונה לסמפכ"ל המשטרה

ניצב זוהר דביר ימונה לתפקיד סגן המפכ"ל במקומו של בנצי סאו - כך החליט השר לביטחון הפנים גלעד ארדן. ההחלטה למנות את דביר לתפקיד התקבלה על פי המלצתו של המפכ"ל הנכנס רוני אלשיך

ימונה לסמפכ"ל. ניצב דביר

ניצב זהר דביר, מפקד המחוז הצפוני במשטרה, ימונה לתפקיד סגן המפכ"ל - כך החליט השר לביטחון הפנים גלעד ארדן לפי המלצת המפכ"ל הנכנס, רוני אלשיך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ארדן החליט למנות את ניצב זוהר דביר לתפקיד הבכיר, בעקבות ההחלטה של בנצי סאו לפרוש מהמשטרה בסוף השנה. דביר היה אחד משלושת המועמדים שהתמודדו על תפקיד המפכ"ל. זה המינוי הראשון שעליו ממליץ המפכ"ל הנבחר רוני אלשיך עוד בטרם נכנס לתפקידו.

ההודעה על מינויו של דביר לתפקיד הבכיר התפרסמה סמוך מאוד לחשיפת שמו של קצין המשטרה הבכיר החשוד בהטרדה של שוטרת -  ניצב רוני ריטמן, מפקד יחידת להב 433.

ניצב רוני ריטמן

הפרשה התפרסמה עם חקירתו של ריטמן ביום רביעי האחרון במחלקה לחקירות שוטרים. בתום חקירתו, שארכה יותר מ-7 שעות, הוא הוצא לחופשה למשך שבוע. בחקירתו שיתף ריטמן פעולה עם החוקרים.

במוקד החקירה תלונה שהגישה קצינה במשטרה נגד ריטמן לפני קצת יותר משבוע. היא תיארה מקרה שהתרחש לפני כ-5 שנים. לטענתה, בין השאר, הניצב העיר לה הערות מיניות.