ניצב בנצי סאו הודיע רשמית: פורש מהמשטרה

מ"מ המפכ"ל, שעמד בראש המשטרה בחודשים האחרונים, הודיע שיסיים את שירותו בעוד כחודש לאחר 38 שנים במדים: "מודה על הזכות שניתנה לי לשרת את אזרחי ישראל". השר ארדן: "סאו הוביל את המשטרה להישגים רבים"

פושט את המדים לאחר 38 שנים: ממלא מקום המפכ"ל ניצב בנצי סאו הודיע רשמית על פרישתו מהמשטרה בתחילת שנת 2016. סאו עמד בראש המשטרה מאז תום כהונתו של יוחנן דנינו, והמשיך לכהן גם כאשר מינויו של גל הירש בוטל וכניסתו של רוני אלשיך לתפקיד התעכבה. הוא החליט להישאר בשירות עד סוף שנת 2015 - בעוד כחודש - על מנת ללוות כראוי את כניסת המפכ"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סאו הודיע כבר לפני כחודש למפכ"ל המיועד רוני אלשייך ולשר לביטחון פנים גלעד ארדן על החלטתו. סאו הסביר כי ברצונו לבצע חפיפה סדורה לסמפכ"ל ולמפקד מחוז תל אביב שייבחרו וימונו למלא את מקומו.

"אני מודה על הזכות אשר ניתנה לי לשרת את אזרחי מדינת ישראל במשך 38 שנות שירות במגוון רחב של תפקידים ואתגרים", מסר סאו. "אני גאה באלפי המפקדים, השוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים עליהם פיקדתי לאורך שנות שירותי. אני מאחל למפכ"ל הנכנס, למשטרת ישראל, שוטריה ומפקדיה הצלחה במילוי המשימות".

המפכ"ל המיועד רוני אלשיך, שייכנס לתפקידו השבוע, הודה לניצב בנצי סאו על המסירות, המקצועיות והאצילות בהם תפקד לאורך תקופת החפיפה, על נכונותו לשאת בנטל מילוי המקום תקופה נוספת לאור פציעתו ועל נכונותו להישאר עד סוף השנה על מנת להשלים את החפיפות הנוספות באופן סדור ואחראי. אלשיך איחל לניצב בנצי סאו הצלחה רבה בהמשך דרכו.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אמר: "אני מודה מעומק הלב למ"מ המפכ"ל, ניצב בנצי סאו, על תרומתו רבת השנים למשטרת ישראל ומג"ב. במשך עשרות שנות שירותו במשטרה ניצב סאו ביצע מגוון תפקידים מרכזיים ותרם רבות לביטחון ישראל. בחודשים האחרונים בנצי הוביל את משטרת ישראל באופן יוצא דופן במאבק הבלתי מתפשר מול הטרור".

ארדן הדגיש כי "ניסיונו רב השנים וכישוריו באו לידי ביטוי לא רק בשטח ובהתמודדות המשטרה עם גל הטרור הפוקד אותנו לצערנו, אלא גם בדיוני הקבינט והממשלה. תבונתו, לצד יכולותיו הפיקודיות המרשימות, הובילו את משטרת ישראל להישגים רבים בתקופה האחרונה, ועל כך, בשם אזרחי ישראל, תודתי הגדולה".