פרשת הניצב החשוד: "קצין בכיר עומד מאחורי התלונה"

גורמים בכירים במשטרה טוענים כי קצין בדרגת תת-ניצב הוא שעומד מאחורי התלונה שהוגשה נגד הניצב החשוד בהטרדה מינית. "זו עלילה", טען הקצין, שביקש להיבדק בפוליגרף אך נענה בשלילה

הניצב החשוד, השבוע (עמי שומן, ישראל היום)

השבוע אחרי כל הסיבוכים והעיכובים תזכה המשטרה במפכ"ל חדש - סגן ראש השב"כ לשעבר רוני אלשיך ייכנס לתפקידו ביום חמישי, אבל הוא ימצא שם צמרת מסוכסכת, כשהערב (מוצ"ש) טוענים מקורביו של הניצב התורן שחשוד בהטרדה מינית כי מדובר בקנוניה שנרקמה על ידי בכיר אחר במשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בצמרת המשטרה גוברת המחאה על הנסיבות והגורמים שהובילו לתלונה נגד הניצב, על הפרשה שאירעה לפני כחמש שנים. גורמים בכירים בארגון טוענים שמח"ש הלכה שולל אחרי מניפולציות של קצין בדרגת תת-ניצב, שהוביל את המהלך. על פי אחד מאותם גורמים ייתכן שתלונת הקצינה והעדויות התומכות בה "תואמו מראש", כך כלשונו.

בינתיים ממשיך הניצב לטעון כי לא היו דברים מעולם. "זו עלילה", טען בפני מקורביו. בחקירתו ביום רביעי הוא ביקש מחוקרי המחלקה לחקירות שוטרים להיבדק בפוליגרף, אך נענה בשלילה. הוא גם ביקש שייערך עימות בינו לבין הקצינה שהתלוננה נגדו, על כך החוקרים כלל לא השיבו לו.

הניצב לפני חקירתו (עמי שומן, ישראל היום)

במחלקה לחקירות שוטרים מודעים לטענות כי קרבות בצמרת הארגון הן בין הגורמים לתלונה. לטענתם גם אם נקמנות היא שהובילה לתלונה, מה שחשוב הוא אמינותה. בהמשך השבוע צפוי להופיע בפני מח"ש קצין בכיר נוסף שצפוי לתמוך בגרסת הניצב ולהפריך את תלונת הקצינה.

פרקליטו של הניצב, עורך הדין ירון לונדון, מותח היום ביקורת חריפה על דבריו של ראש מח"ש לפיהם קצין בכיר שמתייצב לחקירה פלילית לא ישוב עוד ללשכתו. "מדובר באמירה אומללה", אמר לונדון, "שמדמה מציאות של מדינות חשוכות".