חיפה: בן 6 התמוטט בבית הספר, מצבו קשה

פרמדיקים של מד"א הוזעקו לבית ספר בחיפה לאחר שתלמיד בן 6 התמוטט ללא סיבה. לאחר ביצוע פעולות החייאה, פונה הילד לבית החולים כשהוא במצב קשה. פרמדיק מד"א: "מצאנו אותו בכיתה כשכולם סביבו". המשטרה: אין חשד לפלילים

ארכיון (אייל בן יעיש)

ילד בן 6 התמוטט מסיבה לא ידועה בכיתה בבית הספר בו הוא לומד בשכונת הכרמל המרכזי בחיפה. צוות ניידת טיפול נמרץ של מד"א שהוזעק למקום ביצע בו פעולות החייאה והצליח להשיב לו דופק. מהמשטרה נמסר כי אין חשד לפלילים ולא ידוע מה גרם לפגיעתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הילד פונה במצב קשה למחלקת טיפול נמרץ לילדים בית החולים רמב"ם בעיר כשהוא מורדם ומונשם, ונסיבות האירוע נבדקות. על פי מד"א, הילד נמצא מוטל במצב קריטי בכיתה, כשתלמידים וצוות בית הספר סביבו.

 "ביצענו פעולות החייאה מתקדמות בילד ואף נתנו לו מכות חשמל שסייעו להשיב לו את הדופק", סיפר פרמדיק מד"א עידן לביא שטיפל בילד. "מקרים כאלו בילדים אינם נפוצים, אבל אנו ערוכים ומאומנים לטפל גם באירועים מעין אלו בצורה המקצועית ביותר".

מבית החולים רמב"ם נמסר כי הילד מונשם ומורדם ונמצא בטיפול נמרץ ילדים. מצבו הוגדר כיציב, אבל רק בעוד מספר ימים ניתן יהיה לקבוע את מצבו, לאחר שינסו לגמול אותו מההרדמה. רופאי בית החולים שיבחו את פעילות מד"א שזיהוי במהרה את מצבו בשטח וטיפלו בילד באופן איכותי ומהיר.