"האשמות שווא בלי שום בירור וחקירה"

בפוסט נוקב שפרסם בדף הפייסבוק, מגיב לראשונה יהודה אלון, בנו של הרב המורשע בעבירות מין, מוטי אלון. הבן מפרסם מכתב נוקב בו חושף את דעתו על אותו משפט, על ההאשמות החדשות ובעיקר על "פורום תקנה" ויהודית שילת העומדת בראשו

הרב מוטי אלון (פלאש 90, יונתן סינדל)

לאחר חזרתו לחיים הציבוריים של הרב מוטי אלון, והתלונה החדשה על הטרדה מינית שבאה בעקבות כך, מגיב הערב (חמישי) לראשונה בנו של הרב, יהודה אלון. בפוסט טעון שפרסם בדף הפייסבוק, חושף הבן מעט מההתמודדות של המשפחה בפרשה, ומפנה טענות קשות כלפי "פורום תקנה", והעומדת בראשו, יהודית שילת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התלונות החדשות על הטרדה מינית שהושמעו השבוע, טלטלו מחדש את חיי המשפחה והובילו, ככל הנראה, את הבן להגיב לדברים לראשונה. "חשבתי להתעלם כמו במשך כל השנים האחרונות וכמו שמבקש מאתנו אבא כל הזמן", כתב יהודה, "אך החלטתי בכל זאת לכתוב, ולו מעט, לטובת אותם רבים וטובים ששואלים שאלות ומבקשים תשובות".

הוא מפנה טענות קשות בדבריו כלפי "פורום תקנה", פורום שעוסק בתלונות על הטרדות מיניות מצד בעלי סמכות בציבור הדתי-לאומי. "השיטה שבה פעלו פורום תקנה ובה פעל ה'מתלונן' הנוכחי היא שיטה נלוזה ועלובה", כתב בפתח דבריו וטען כלפיהם כי הם מפרסמים האשמות שווא "בלי שום בירור וחקירה".

בדבריו פנה גם אל בית המשפט, שהאשים את אביו בפרשה בשנת 2013. "בית המשפט נכנס לעניין אחרי באזז תקשורתי ממומן ויוקרתי של שילת וחבריה ולא יכול היה להגיד שום דבר אחר", כתב. "בסופו של דבר היה מתלונן אחד בלבד והחלטת בית המשפט הסתמכה אך ורק על הפרשנות של אותו מתלונן".

"אבא אמר שלא פגע באיש, וזה מספיק"

יהודה התייחס לתלונה החדשה וכתב: "חכמה קטנה מאוד לזרוק לאוויר משפט ללא שום תימוכין ולקפוץ על הטרמפ שסללו שילת וחבריה". באשר לאמיתות הטענות החדשות כתב: "לא שאלתי את אבא על זה ספציפית אך אני לא צריך את אבא כדי להיזכר בעשרות פעמים שראיתי אותו מחבק את אותו 'מתלונן' ואת משפחתו ומחזק אותם". מדבריו עולה כי אינו מפקפק בחפותו של אביו: "אבא אמר קבל עם ועולם שהוא לא פגע באיש. וזה מספיק. אני לא שמעתי אותו מעולם אומר משהו אחר".

מדבריו עולה מעל לכל תחושותיו הקשות כלפי "פורום תקנה" ושילת העומדת בראשו. "לא הגבתי מעולם כלפי השקרים של שילת וחבריה מהפורום. לא כי לא היה לי מה לומר אלא כי הרגשתי שזו רמה כל כך עלובה שלא ראויה לתגובה בכלל", כתב. יהודה אלון האשים את חברי הפורום בחוסר רגישות כלפי אביו ומשפחתו: "עד לרגע זה לא קיבלתי שום פניה, תמיכה, התעניינות מאף אחד מאותם אנשים", טען, "יש כאן חבורה שלמה רודפת כבוד ושררה המונהגת על ידי אותה שילת". 

בקטע שפורסם בתחילת השבוע במהדורה המרכזית נראה הרב אלון מופיע לצידו של הרב חיים דרוקמן, מבכירי הציונות הדתית. בתגובה לדברים פרסם גולש פוסט בפייסבוק שבו טען כי הרב אלון הטריד אותו מינית. בפוסט כינה הגבר את תמיכתו של הרב דרוקמן במוטי אלון "מזעזעת" וכתב שעקב כך החליט לשתף בחוויה האישית שלו. לטענתו הוא הוטרד מינית על ידי הרב בשתי הזדמנויות שונות. הפוסט שפרסם זכה לשיתופים ועורר הדים רבים בקרב גורמים בציונות הדתית.