"מחכה שסתיו תבוא הביתה"

מאות בני משפחה וחברים ליוו את רב"ט סתיו פרטוש ז"ל בדרכה האחרונה בהר הרצל בי-ם. "לא יכול לשמוע הספדים עליה", אומר מוקדם יותר ליאל, אחיה התאום של החיילת שנהרגה בהתהפכות האוטובוס בבנימין. האב יוסי, כבאי שהגיע לזירת התאונה, סיפר: "ברגע ששמעתי על התאונה ידעתי שקרה לה משהו, היא הייתה אמורה להיות שם"

"עדיין מחכה שסתיו תבוא הביתה". סתיו ז"ל

רב"ט סתיו פרטוש (19) הובאה הערב (חמישי) למנוחות בהר הרצל בירושלים, לאחר שנהרגה היום בהתהפכות האוטובוס שבו נסעה התהפך בבנימין. "הייתה לי הרגשה של מוות וכל הבוקר הייתי בדיכאון", סיפר מוקדם יותר היום ליאל, אחיה התאום של סתיו. "ברגע ששמעתי על התאונה ידעתי שזו היא. תמיד היינו מאוד קרובים, אני פשוט לא מעכל את זה, לא מסוגל לשמוע הספדים עליה. מבחינתי היא עדיין נמצאת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יוסי, אביה של סתיו, הוא כבאי בשירותי הכיבוי וההצלה בירושלים. כששמע על התאונה ברשת הקשר, ניסה ליצור עמה קשר ולאחר שלא הצליח הוא מיהר למקום התאונה. "ראיתי הכל ועשיתי הכל, כולל לפנות אנשים מזירות פיגועים ותאונות, אבל בחיים לא האמנתי שזה יגיע אלי", אמר.

סתיו ואביה

"ברגע שקרתה התאונה ידעתי שזאת היא כי היא הייתה אמורה להיות באזור", הוסיף. "התקשרתי אליה והיא לא ענתה, אז נסעתי לשם. כשהגעתי, ניגשו אליי המפקדים שלה והבנתי שהיא כבר לא איתנו".

"הייתי כל כך הרבה זמן בטיפולי פוריות כדי להביא אותה לעולם, אני לא מאמינה שהיא לא פה", הוסיפה אמה של סתיו, אילנה. "היא הייתה ילדה מצחיקה, מלאת שמחת חיים. לכל מקום אליו הלכה הייתה שולחת לי הודעה כשהגיעה וכשעזבה, אני עדיין מחכה לה שתגיע בכל רגע".

סתיו נהרגה, עשרות חיילים נפצעו

סתיו נהרגה לאחר שנלכדה תחת האוטובוס הממוגן שהתהפך וכוחות החילוץ וההצלה נאלצו לקבוע את מותה בזירה. התאונה הקטלנית התרחשה בכביש 458 באזור רמאללה, בין היישובים רימונים וכוכב השחר. בתאונה נפצע חייל נוסף באורח קשה, שלושה נפצעו בינוני ו-37 נפצעו קל. חלק מהפצועים נלכדו בתוך כלי הרכב וחולצו במבצע מורכב על ידי צוותי כיבוי. צוותים גדולים של מד"א העניקו טיפול ראשוני בשטח לפצועים, ולמקום הוזנקו מסוקים שסייעו לפנותם.

מחקירה ראשונית עולה כי הנהג איבד שליטה וכתוצאה מכך והאוטובוס התהפך לתעלה בצד הכביש. באזור שבו אירעה התאונה כמעט כל האוטובוסים שנוסעים הם ממוגנים. המשמעות היא ששמשות האוטובוס שהתהפך הן כאלה שלא ניתן לשבור ולכן פעולת החילוץ הייתה מורכבת ונמשכה כחצי שעה. בנוסף, מדובר בכלי רכב כבד מאוד, מה שמגביר את עוצמת הפגיעה.