סתיו לא ענתה, אביה מיהר לזירת התאונה

הותר לפרסם כי רב"ט סתיו פרטוש, בת 19 ממעלה אדומים, היא החיילת שנהרגה בהתהפכות האוטובוס בבנימין. אביה הכבאי שמע את הדיווחים על התאונה והתקשר לנייד שלה. לאחר שלא היה מענה הוא מיהר למקום, שם קיבל את הבשורה הקשה ‎

הותר לפרסום כי החיילת שנהרגה בתאונת הדרכים הקטלנית שהתרחשה היום (חמישי) סמוך ליישוב כוכב השחר בבנימין היא רב"ט סתיו פרטוש, ממעלה אדומים. סתיו, בת 19 במותה, נהרגה לאחר שנלכדה תחת האוטובוס הממוגן שהתהפך, וכוחות החילוץ וההצלה נאלצו לקבוע את מותה בזירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רב"ט סתיו פרטוש ז"ל ואביה הכבאי
אביה של סתיו, יוסי פרטוש, כבאי בשירותי הכיבוי וההצלה בירושלים, ניסה ליצור קשר עמה ברגע ששמע על התאונה. כשלא ענתה לו בטלפון הנייד, הוא נסע במהירות ברכבו היישר אל זירת התאונה. חבריו לשירותי הכיבוי הבחינו בו סמוך למקום התאונה ולא אפשרו לו להתקרב לאזור. סתיו הותירה אחריה אח תאום, המשרת אף הוא בצה"ל.

האוטובוס ההפוך

התאונה הקטלנית התרחשה בכביש 458 במועצת מטה בנימין באזור רמאללה, בין היישובים רימונים וכוכב השחר. אוטובוס ממוגן שהוביל חיילים התהפך, מה שגרם למותה של סתיו. בתאונה נפצע חייל אחר נפצע קשה, שלושה נפצעו בינוני ו-37 נפצעו קל. חלק מהפצועים נלכדו בתוך כלי הרכב וחולצו במבצע מורכב על ידי צוותי כיבוי. צוותים גדולים של מד"א העניקו טיפול ראשוני בשטח לפצועים, ולמקום הוזנקו מסוקים שסייעו לפנותם.

ככל הנראה, הנהג איבד שליטה והאוטובוס התהפך לתעלה בצד הכביש. באזור בו אירעה התאונה כמעט כל האוטובוסים שנוסעים הם ממוגנים. המשמעות היא ששמשות האוטובוס שהתהפך הם כאלה שלא ניתן לשבור ולכן פעולת החילוץ הייתה מורכבת ונמשכה כחצי שעה. בנוסף, מדובר בכלי רכב כבד מאוד מה שמגביר את עוצמת הפגיעה.חיים, עד ראייה לתאונה שנסע מאחורי האוטובוס, סיפר לחדשות 2 שחיילים שהיו בכלי הרכב שהתהפך יצאו ממנו וצעקו: "הנהג נסע מהר, הנהג נסע מהר. תעזרו לנו, יש פה  לכודים".

צוותים גדולים של מד"א הוזעקו לזירה והעניקו טיפול בשטח לפצועים, שפונו בהמשך לבתי החולים, בסיוע מסוקים. מנכ"ל מד"א אלי בין אמר לחדשות 2: "אנחנו משתמשים במסוקים כדי לשנע את הפצועים הקשים לבתי החולים. הצעירה שנהרגה נמחצה כנראה תחת גלגלי האוטובוס, והאנשים שנפצעו קשה סובלים מחבלות בראש".