רוטנר עונה על שאלות: "היועמ"ש יחליט אם זו הטרדה"

העיתונאית שחשפה את המעשים שייחסה לח"כ ינון מגל מנסה לענות לטענות שהושמעו נגדה בימים האחרונים. "''אבל מה שהוא אמר לך זה לא הטרדה מינית' - לא אמרתי שזה נחשב", כתבה. "סיפרתי משהו שמפריע לי בנוגע לאיש ציבור

רחלי רוטנר וח"כ ינון מגל (פלאש 90 / מרים אלסטר, מתוך החפרנים)

שלב ההסברים: אחרי שפרסמה את הפוסט נגד ח"כ ינון מגל, עיתונאית "וואלה!" רחלי רוטנר פרסמה היום (חמישי) פוסט נוסף בו ענתה על שאלות שהועלו בפניה מהרגע שבו התפוצצה הפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפוסט החדש שהעלתה בעמוד הפייסבוק שלה, השיבה רוטנר על טענות שלדבריה הוטחו בה בזמן שחלף מאז פרסמה את הדברים שאמר לה מגל לכאורה, בימים שעבדה תחתיו במערכת האתר. בדבריה ניסתה להמחיש רוטנר את הבעייתיות הערכית במעשיו של מגל המכהן כחבר כנסת בסיעת הבית היהודי:

"'אבל מה שהוא אמר לך זה לא הטרדה מינית' - לא אמרתי שזה נחשב. סיפרתי משהו שמפריע לי בנוגע לאיש ציבור, שחשבתי שצריך שאנשים יידעו. שהיועמ"ש יחליט מה זה נחשב".

"'הוא רק ניסה להתחיל איתך' - אוקיי, ואיש נשוי שמתחיל עם אישה נשואה צריך להיות יו"ר מפלגה דתית, או בכלל מפלגה? אם לדעתכם כן, אז מה אתם רוצים ממני, לא אני הדחתי אותו, תפנו בטענות לבנט".

"'זה לא פלילי' - גם לאכול המבורגר זה לא פלילי, אבל אם הייתי רואה את יו"ר המפלגה הטבעונית זולל בשר, מניחה שמצביעי המפלגה היו רוצים שאספר להם על זה, כדי שיידעו מי הבנאדם שמייצג את הערכים שלהם בכנסת ויחליטו אם זה מתאים להם. מניחה גם שהם לא היו מאשימים דווקא אותי שהוא אכל המבורגר".

"'הוא לא אמר לך שום דבר בעייתי' - אז למה מפריע לכם שסיפרתי את זה? סתם סיפרתי סיפור חמוד!".

"'זה בגלל שבעלך (אריאל ויסמן) כותב בתכנית גב האומה' (המצויה בסכסוך עם ח"כ מגל) - מה בגלל שבעלי בגב האומה? אז המצאתי את זה כדי שיהיו לו בדיחות לכתוב? או שמרתי את זה שנה שלמה למקרה שמקום העבודה של אריאל יסתכסך עם מישהו?".

"'זה סיכול פוליטי' - אבל זה לא שקר, אז מה הסיכול פה? רק התזמון?".

"'אז למה דווקא עכשיו' - הסברתי, כי רק לאחרונה שמעתי על אור שוקרון".

ח"כ מגל (ארכיון) (פלאש 90 / מרים אלסטר)

"הסתכלתי עלייך כשעבדנו יחד"

הפרשה התפוצצה לפני יומיים, כשרוטנר תיארה בפוסט שהעלתה לעמוד הפייסבוק שלה מספר התרחשויות שבהן לטענתה התבטא מגל באופן פוגעני בתקופה שבה עבדה תחתיו במערכת האתר. בפוסט ציטטה רוטנר בשפתה דברים שמגל אמר לה בסיטואציות שונות בהן לדבריה דיבר על גופה, אחת מהן עם סיום עבודתו בתקשורת.

בפוסט טענה רוטנר כי במסיבה שהתקיימה עם עזיבתו של מגל את מערכת "וואלה!", אמר לה האחרון: "כל הזמן שעבדנו יחד הייתי חרמן עלייך". הפוסט עורר סערה גדולה, וח"כ מגל התנצל זמן קצר לאחר מכן על הדברים. "ישנם דברים שנאמרו בין ידידים לפני הפיכתי לחבר כנסת ולא הייתי חוזר עליהם כיום, ואני מבקש סליחתו של כל מי שנפגע", אמר אז מגל.

בעקבות הדברים נפגשו יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט וח"כ מגל בכדי לדון בהתרחשויות. בתום הפגישה הודיע בנט כי מגל הודח מתפקידו כיו"ר סיעת הבית היהודי.

היועמ"ש יחליט אם לפתוח בחקירה

בינתיים, בפרק הזמן שחלף מאז שפורסם הפוסט, שתי נשים נוספות טענו כי ח"כ מגל נהג בהן באופן דומה. בעקבות הדברים, המשטרה הודיעה כי תפתח בבדיקת הטענות נגד חבר הכנסת מהבית היהודי.

 

על פי הנחיית ראש האגף לחקירות ולמודיעין ניצב מני יצחקי הבדיקה תתבצע ותנוהל על ידי יחידת להב 433 ביחידה הארצית לחקירות הונאה. בלהב 433 ירכזו את כל החומרים, הפרסומים והריאיונות באמצעי התקשורת שהתקיימו בימים האחרונים, ולאחר מכן יזומנו לעדות שלוש עובדות "וואלה!" שכבר התבטאו בנושא. בתום הבדיקה יחליט היועץ המשפטי לממשלה האם הממצאים מחייבים מעבר לחקירה פלילית נגד חבר הכנסת.