רשימת שבעת הניצבים שפרשו בשנתיים האחרונות

טלטלה נוספת במשטרה לאחר שניצב נוסף נחקר בחשד לביצוע עבירות מין. בשנתיים האחרונות פרשו או פוטרו מהמשטרה שבעה ניצבים בנסיבות של חשדות לעבירות אתיות או פליליות

כחולים מבושה

הניצב החשוד בעבירות מין, נחקר אתמול (רביעי) במשך כשבע שעות וחצי במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים. הניצב ששמו ותפקידו טרם הותרו לפרסום, מצטרף לשורה ארוכה של ניצבים שנאלצו לפשוט את המדים בשל פרשיות אתיות ופליליות שנקשרו בשמם.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשנתיים האחרונות פרשו או פוטרו שבעה ניצבים ממשטרת ישראל, כשהבכיר שבהם היה סגן המפכ"ל ניסים מור, שהפרקליטות צפויה להגיש נגדו כתב אישום בגין עבירות מין בשוטרות ואף הודח מהמשטרה בינואר 2015. באותו חודש הודיע גם ניצב קובי כהן על פרישה מסיבות דומות.

כהן ששימש כמפקד משטרת מחוז ש"י פרש מתפקידו לאחר שהועלו נגדו חשדות לפיהן חיזר אחרי שוטרת וקיים איתה התכתבויות אינטימיות בפייסבוק ובוואטסאפ. לניצב כהן מיוחסות עבירות של הפרת אמונים התנהלות לא ראויה וקשר פסול.

סגן המפכ"ל לשעבר ניסים מור (פלאש 90 אורי לנץ)

כחודש לאחר מכן, נחשפו החשדות גם נגד מפקד מחוז חוף במשטרה, ניצב חגי דותן. דותן שנחשד בהטרדה מינית של שוטרות פוטר על ידי המפכ"ל יוחנן דנינו לאחר שנערך לו שימוע.

קשרים עם חשודים וניצול מיני

בספטמבר 2014 הודיעו שני ניצבים אחרים במשטרה על פרישה. הראשון היה מפקד מחוז המרכז ניצב ברונו שטיין. שטיין פרש בבוקר שבו פורסם בעיתון "הארץ" כי בילה במסיבה פרטית שערך עורך הדין רונאל פישר, שנחשד במתן שוחד לשוטרים - זאת בתמורה לסגירת תיקים עבור לקוחות.

שבועיים אחריו, היה זה מפקד מחוז ירושלים ניצב יוסי פריינטי שהימם את המשטרה - והודיע על פרישה מתפקידו. על פריינטי, שהוזכר כמועמד לתפקיד המפכ"ל הבא, נטען שעזב עקב תלונה של עוזרת הבית שלו לשעבר בגין ניצול מיני לכאורה. אלא שפריינטי הודיע כי הוא פורש "לא עקב תלונה, לא בגלל מכתב אנונימי או שלד בארון. ההחלטה על הפרישה באה ממקום נקי בעקבות מגוון של שיקולים אישיים וזאת לאחר שירות ארוך בתפקידי פיקוד מרכזיים במשטרת ישראל".

בפברואר 2014 פרש מפקד להב 433 ניצב מנשה ארביב, עקב מעורבותו לכאורה בפרשה הגדולה שכונתה פרשת הרב והניצב. ארביב נחשד בקבלת טובות הנאה מהרב יאשיהו פינטו ומאנשיו. "החלטתי שאני לא יכול להשלים עם מהלכים של אי העמדה לדין של עבריין החשוד בפשעים רבים, ובחרתי למנוע את המשך הסחיטה המסוכנת של שלטון החוק", מסר ארביב בהודעת הפרישה שלו.

באוקטובר 2013 פוטר מהמשטרה מפקד מחוז ירושלים ניצב ניסו שחם, זאת עקב כתב אישום שהוגש נגדו בגין עבירות מין שביצע בשוטרות. "כל מי ששיקר בתיק הזה ומי שהיה בעל עניין להפליל אנשים חפים מפשע יהיה אצלי בבית המשפט שלי, אמר אז שחם. "אני מוכן לכל התרחישים. אותי תלו כבר בכיכר העיר, אי אפשר להפחיד אותי. אני מעבר לזה".