בשל איומי הימין: צו מניעה להרצאת "שוברים שתיקה"

יומיים לאחר שנאלצה לעצור צעיר בגין איומים על בעל הפאב "עשן הזמן" שבב"ש, הוציאה המשטרה צו מניעה לקיום הרצאת ארגון "שוברים שתיקה" במקום. "המשטרה נותנת פרס לטרור הימני במקום לבצע את תפקידה לשמירה על הסדר הציבורי", טענו ב"שוברים שתיקה"

"המשטרה נותנת פרס לטרור הימני" (חדשות 2)

משטרת באר שבע הודיעה היום (שלישי) כי לבקשתה הוציא בית המשפט צו מניעה לקיום הרצאה של ארגון "שוברים שתיקה" בפאב "עשן הזמן" בעיר. הבקשה לצו מניעה הגיעה בעקבות איומים של גורמי ימין על מארגני ההרצאה, שהייתה אמורה להתקיים הערב בהשתתפות כ-40 מוזמנים ולכלול עדות של חייל החבר בארגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

לפני כיומיים עצרה המשטרה צעיר בן 27, תושב באר שבע, בחשד שאיים על בעל הפאב בו הייתה אמורה להתקיים ההרצאה. בנוסף, פרסם ארגון הימין "אל-יהוד" בעמוד הפייסבוק שלו קריאה לכל פעיליו להגיע אל המועדון ולהפריע לקיום ההרצאה כמתוכנן.

"הבוגדים מגיעים לבאר שבע וגם אנחנו!", נכתב בהודעת הארגון. "בפאב 'עשן הזמן' תתקיים הרצאה של שוברים שתיקה, המסיתים נגד חיילי צה"ל ומדינת ישראל. אנחנו נהיה שם ונסכל להם את התוכניות".

"נמשיך לדבר מול כל האיומים וניסיונות ההפחדה"

למרות האיומים בחרו ב"שוברים שתיקה" להמשיך בתכניות וקיוו עד היום שעוד יצליחו לקיים את האירוע. "פרסומים של גורמי ימין הובילו למתקפת רשת נגד האירוע ונגד החיילים ששברו שתיקה, שהובילה לתקיפות, איומים וקללות ועד לקריאות לפגיעה בחיילים ובבעלי המקום", כתבו נציגי שוברים שתיקה בעמוד הפייסבוק שלהם.

"בעקבות האיומים המפורשים הגשנו תלונה למשטרה ואנחנו מצפים שזו תפעל כנגד המסיתים והמאיימים. אבל יותר חשוב מזה - אנחנו נמשיך לדבר ולספר על מה עשינו בשטחים כחיילים, אל מול כל האיומים וניסיונות ההפחדה של הימין".

תקוות הארגון התבדו כשבמשטרה החליטו לבטל את ההרצאה באמצעות צו המניעה. "משטרת באר שבע נותנת פרס לטרור הימני במקום לבצע את תפקידה לשמירה על הסדר הציבורי", נמסר מדובר הארגון לאחר מתן צו המניעה. "ההתקפלות של משטרת באר שבע לטרור הימני לא באה בחלל ריק, זו היא רוח המפקד שבאה מלמעלה כבר מכסא ראש הממשלה, שר החינוך, שרת המשפטים וחבריהם, שמסיתים מעל כל במה אפשרית כנגד פעילים חברתיים ופעילי זכויות אדם".