בנט זימן את מגל לפגישה ב-4 עיניים; המשטרה בוחנת את הפרסומים

אחרי ששתי נשים טענו בפייסבוק כי ח"כ מגל הטריד אותן מינית לפני שנכנס לכנסת, יו"ר מפלגתו זימן אותו לפגישה. המשטרה: בוחנים את הפרסומים. בעקבות העיתונאית שנחשפה כתבה אישה נוספת שעבדה עמו: "הוא ליטף את ישבני"

מגל בפגישה, היום (טל שניידר, הפלוג)

שעות ספורות לאחר שעיתונאית אתר "וואלה!" רחלי רוטנר חשפה בפייסבוק שהוטרדה מינית לכאורה על ידי ינון מגל (הבית היהודי) בטרם החל לכהן כחבר כנסת - גולשת נוספת שעבדה עמו בעבר סיפרה כי נהג "ללטף את ישבנה". בעקבות הפרשה זימן יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט את ח"כ מגל לפגישה ובאגף החקירות של המשטרה בוחנים את הפרסומים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל מהליכוד אמרה כי "את הטענות נגד מגל יש לחקור לעומק. נשים בישראל צריכות ללכת לעבודה בלי לחשוש. אם יש אמת בדברים - יש לפתוח בחקירה פלילית".

במשטרה מבהירים היום כי בשלב זה איש עדיין לא זומן למסור עדות או להיחקר וכל פעולה נוספת בנושא תיעשה בהתייעצות ובכפוף להנחיות שהתקבלו מהפרקליטות ומהיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין.

בנט ומגל קבעו פגישה ב-4 עיניים (מרים אלסטר, פלאש 90)

עיתונאית: מגל הטריד מינית

בפוסט שפרסמה בצהריים בפייסבוק כתבה צעירה נוספת שעבדה עם מגל כי הוא הטריד אותה מינית. לטענתה, מגל ליטף את ישבנה יותר מפעם אחת, למרות שביקשה שיפסיק, ואף הציע לה להצטרף אליו לשירותים בצירוף שאלות פוגעניות אחרות. לדבריה היא לא שיתפה בסיפורה עד כה משום שהדבר גרם לה למבוכה ולהשפלה.

מוקדם יותר הבוקר תיארה רוטנר מספר התרחשויות שבהן לטענתה התבטא מגל באופן פוגעני כלפיה. "'האמת היא שעכשיו אני יכול להגיד לך את זה, כי אני כבר לא הבוס שלך", ציטטה רוטנר את מגל במסיבת הפרידה שלו מעובדי המערכת. "'גם את הרגשת את המתח בינינו כל הזמן הזה שעבדנו יחד? כל הזמן שעבדנו ביחד מסתכל עלייך וחושב על הציצי שלך והתחת שלך. וגם הייתי מדבר עם אחרים על זה הרבה, על הציצי והתחת שלך, כמה שהם מחרמנים אותי'".

 בסוף הפוסט שהעלתה כתבה רוטנר על הסיבות שלטענתה הובילו אותה לפרסם את הדברים. "ברוך השם הוא כבר לא בעיה שלי עכשיו אלא של בנט אז לא צריך לשבור את הראש", כתבה. "לאחרונה גיליתי על עוד כמה מקרי 'חוסר טאקט' שלו כלפי בנות אחרות - ביניהם גם על מקרה שכלל נגיעות פיזיות לא רצויות, והבנתי שזה לא היה מקרה חד פעמי. שככה הוא מתנהל כי הוא חושב שזה סבבה ושהוא סתם שובב חמוד והבנות יסלחו לו תמיד".

בתגובה לפרסום כתב מגל בעמוד הפייסבוק שלו: "ישנם דברים שנאמרו בין ידידים לפני הפיכתי לחבר כנסת ולא הייתי חוזר עליהם כיום, ואני מבקש סליחתו של כל מי שנפגע. עם זאת, הייתי מצפה מידיד שנפגע ממני להגיד לי זאת ולא לפנות למחוזות השיימינג ברשתות החברתיות".

באיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית הגיבו על הפרשה ואמרו כי "על ח"כ מגל להשעות את עצמו עד אשר תסתיים החקירה המשטרתית בעניינו".