אחרי 9 חודשים: מפקד מחוז ש"י פורש מתפקידו

ניצב שלומי מיכאל, שמונה רק לפני תשעה חודשים לאחד התפקידים הרגישים במשטרה, הודיע על כוונתו לפרוש. מיכאל מבהיר: אשאר בתפקיד עד שיימצא לי מחליף

ניצב שלומי מיכאל (ארכיון) (גרשון אלינסון, פלאש 90)

מפקד משטרת מחוז ש"י (שומרון ויהודה) שלומי מיכאל החליט לפרוש במפתיע מהמשטרה. החלטתו של ניצב מיכאל באה כתשעה חודשים לאחר שמונה לתפקיד המשמעותי. מיכאל מדגיש כי יישאר במשטרה עד שיימצא לו מחליף ורק לאחר חפיפה ראויה - גם אם מדובר בתקופה של חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ניצב מיכאל מונה לתפקידו כמפקד המחוז לאחר שסיים את כהונתו כמפקד המרכז ללוחמה בטרור. בסביבתו טוענים שניצב מיכאל הגיע למסקנה שהוא מיצה את דרכו במשטרה.

בשיחה שערך עם סגל הפיקוד של מחוז ש"י אמר לשוטרים ניצב מיכאל כי הוא חש שהוא בוגד בהם בעקבות עזיבתו. עוד הוסיף מיכאל כי הגיע למסקנה שעדיף היה לפרוש עכשיו, על פני להמשיך בתפקידו במצב של אי ודאות שיפגום בפעילות שלו.

ניצב מיכאל ציין שהוא שלם לחלוטין עם החלטתו, גם כאשר נפגש לפני שלושה שבועות עם מפכ"ל המשטרה הנכנס רוני אלשיך ובישר לו על החלטה שגמלה בלבו.

המשטרה: "טרם נקבע מועד לפרישה"

מיכאל הדגיש כי עשה זאת מתוך רצון להיות הגון עם המפכ"ל הנכנס בבואו לעצב את סגל הפיקוד החדש של המשטרה. הניצב הפורש הבהיר שאין שום תפקיד או הצעה שקיבל בשוק האזרחי שגרמו לו לקבל את ההחלטה לפרוש, וכי מדובר בהחלטה אישית קשה, שמאחוריה כמה גורמים שחברו יחד והובילו אותו למסקנה שעליו לעזוב.

החלטתו של מיכאל לפרוש מגיעה בצל גל הטרור, שבמסגרתו נאלצים כוחות המשטרה ביהודה ושומרון להתמודד עם ניסיונות לבצע פיגועים ואירועי תג מחיר. מהמשטרה נמסר כי "טרם נקבע מועד לפרישתו של ניצב שלומי מיכאל וזו תבוצע בצורה סדורה ואחראית לאחר השלמת סבב המינויים וביצוע חפיפה למפקד מחוז ש"י הנכנס לכשזה ימונה".‎

מיכאל נולד ב-1964 בתל אביב, ושירת כלוחם בגולני. עם שחרורו משירות סדיר התגייס למשמר הגבול כלוחם בימ"מ והתקדם בסולם הדרגות עד לקצין אגף המבצעים של היחידה. בהמשך מונה למפקד יחדת הגדעונים (המסתערבים), מפקד ימ"ר תל אביב ומפקד הימ"מ‎, אז בין השאר התמודד עם רוצחי שלושת הנערים, חיסול המתנקש ביהודה גליק ומעצר רוצחו של קצין המשטרה נצ"מ ברוך מזרחי ז"ל‎.