4 מ-5 הנרצחים בפיגועים בתל אביב וגוש עציון הובאו למנוחות

יממה לאחר שנרצחו בפיגועי דקירה וירי בשתי זירות, נערכו הלוויותיהם של ארבעה מבין חמשת ההרוגים: אהרן יסייב וראובן אבירם ז"ל שנרצחו בפיגוע בבית פנורמה ויעקב דון ז"ל ושאדי ערפה שנהרגו בפיגוע בגוש עציון. הלוויתו של עזרא שוורץ ז"ל תיערך ביום ראשון בבוסטון

הלוויתו של ראובן אבירם ז"ל, היום (חדשות 2)

הכאב, העצב והאבל שלאחר פיגועי הטרור: 4 מבין 5 הנרצחים בשני פיגועי הטרור שאירעו אמש בבית פנורמה בתל אביב וסמוך לאלון שבות שבגוש עציון, הובאו היום (שישי) למנוחת עולמים. בני המשפחות ספדו להם, חלקם אף הפנו אצבע מאשימה לעבר הממשלה ומחו על מדיניותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אלכס אבירם, אחיו של ראובן ז"ל שנרצח בפיגוע, נפרד ממנו בעצב בלוויה שנערכה ברמלה: "חשבתי שאולי זה לא קורה, אבל זה קרה. שרה אחותי ואני חיפשנו אותו אתמול והרגשנו שמשהו קרה, כי הוא תמיד ענה לטלפון. הלב שלנו שבור, אח שלי שילם מחיר יקר. אנחנו כאן כי הממשלה שלנו לא בכיוון של העם. העם שלנו סובל ואח שלי ששוכב פה שילם את המחיר. הוא הגן על אנשים בחייו ואנחנו משלמים על הסבל".

"מחבלים יוצאים לרחובות להרוג אנשים עם סכין ואנחנו שותקים? שאנחנו נשתוק ונבכה?", מחה האח השכול, "לקחתי את אח שלי לאכול בשבת חמין אצל אחותי. למה זו הייתה צריכה להיות השבת האחרונה שלו?".

אמש הובא למנוחות אהרן יסייב ז"ל, שנרצח אף הוא בפיגוע. הוא השאיר אחריו 5 ילדים יתומים, הקטן נולד רק לפני שלושה חודשים. דודתו מאיה אברמוב, מספרת שהמשפחה במצב כלכלי מאוד קשה, אין מי שישמור על הילדים, אין להם בית. אין להם עגלה לתינוק. היא מבקשת מכל מי שיכול לתת עזרה, להעניק להם וכי הם זקוקים לכל מה שניתן לתת.

בכפר עציון נערכה הלווייתו של יעקב דון ז"ל, שנרצח בפיגוע הירי הקטלני בצומת אלון שבות. יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, שנכח בהלוויה, ספד לו: "בלב קרוע אנחנו מתכנסים כאן ערב שבת כדי להיפרד ממך, איש יקר ומוערך, אדם שפעל כל ימיו מתוך תודעת שליחות למען העם היהודי, לחינוך הדור הבא וגם למען יישוב הארץ. היית מורה ומחנך מסור ואהוב".

"אפיינו אותך עדינות ואופטימיות, נחישות ומסירות אין קץ למשפחה, לילדים, להורים ולקהילה", ספד לו שכנו וחברו, "הקול קול יעקב, הלב לב זהב, לב רחב. כמה דאגת, כמה אהבת, היית דוגמה ומופת. נוח בשלום על משכבך".

הלוויתו של יעקב דון ז"ל, היום


במקביל, נערכה בחברון הלוויתו של שאדי ערפה, סוכן מכירות בן 26 מחברון, שהיה בדרכו הביתה - נפגע מכדורי המחבל, ונרצח אף הוא. אלא שבהלוויה נשמעו קולות שהאשימו את מדינת ישראל ואת צה"ל באחריות על מותו ועימותים אף פרצו במקום.

מחר יתקיים טקס אשכבה בנמל התעופה בן גוריון לתלמיד הישיבה עזרא שוורץ ז"ל, שנרצח אף הוא בפיגוע. לאחר מכן תוטס גופתו לקבורה בעיר מגוריו בוסטון.

בהכנת הידיעה השתתפו: בן מיטלמן, פוראת נסאר ונעמה יבין