בנו של הנרצח בפיגוע: "מזל שאמא לא ראתה את הסרטון"

אוריאל אבירם גילה כי אביו נפגע בפיגוע הדקירה בבניין פנורמה בתל אביב בעקבות סרטון וואטסאפ ששלחה לו חברתו. זמן קצר לאחר שאביו הובא למנוחות סיפר אוריאל לחדשות 2 על הרגעים המחרידים: "ראיתי את אבא שלי עם דם על הרצפה, כל כך כאב לי לראות אותו"

אוריאל אבירם, בנו של ראובן ז"ל

בבית העלמין החדש ברמלה הובא היום (שישי) למנוחות ראובן אבירם ז"ל, תושב העיר בן 51 שנרצח אתמול בפיגוע דקירה בבית פנורמה בתל אביב. אוריאל, בנו היחיד של ראובן, גילה כי אביו נפגע בפיגוע בעקבות סרטון שקיבל בוואטסאפ. בשיחה עם חדשות 2 לאחר ההלוויה סיפר הבן על קבלת הבשורה המרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ידידה שלחה לי את הסרטון במקרה ואמרה לי 'תראה איזה מסכן הבן אדם'", סיפר. "ראיתי שם את אבא שלי עם דם על הרצפה, כל כך כאב לי לראות אותו". לאחר שצפה בסרטון נאלץ לספר לאמו את החדשות הנוראות. "היא עמדה להרכיב משקפיים ופתאום המשטרה דפקה בדלת, מזל שהיא לא הספיקה לראות את זה".

ראובן אבירם ז"ל

"אבא שלי היה אדם כל כך טוב, אדם כל כך ישר ושום דבר לא היה חסר בבית", סיפר על אביו. "אין לי מילים, אני אוהב אותו מאוד והוא יהיה חסר לנו מאוד". בעקבות המקרה יצא אמש הרב הראשי לישראל יצחק יוסף בקריאה לציבור להימנע מצילום נרצחים ופצועים בפיגועים.

"יש אנשים אשר נוהגים שלא כהוגן ומצלמים ומפרסמים צילומים מהפצועים והנרצחים, ופעמים אף מצלמים אדם גוסס, או אפילו ששבק חיים לכל חי", כתב הרב. "דבר זה אין רוח חכמים נוחה ממנו ויש לגנות בכל התוקף דבר זה, כי מלבד עוגמת הנפש שיש בזה למשפחות, יש בכך גם משום חילול כבוד המת וחילול כבוד הבריות".

יאיר שרקי השתתף בהכנת הידיעה.