5 בני אדם נרצחו ביום הכי קטלני של גל הטרור

אהרן קרא למתפללים לסגור את הדלת והציל את חייהם, ראובן נרצח בבניין שבו עבד בת"א, יעקב נפגע בדרכו הביתה, עזרא נורה כשבא לחלק מזון לחיילים ושאדי נפגע כשנקלע לזירת הפיגוע. סיפורי ההרוגים ביום הקטלני ביותר של גל הטרור

5 בני אדם נרצחו ביום הקטלני ביותר של גל הטרור: אהרן יסייב וראובן אבירם הלכו להתפלל - ולא שבו, יעקב דון חזר מיום הלימודים בתיכון בו הוא מלמד בגוש עציון ונורה למוות - וכמותו גם עזרא שוורץ, תלמיד ישיבה אמריקני בן 18 שנסע עם חבריו לחלק מזון לחיילים המוצבים באזור. מאש המחבל נרצח גם שאדי ערפה, תושב חברון בן 26 שנקלע למקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אהרן יסייב, בן 32 מחולון ואבירם ראובן, בן 51 מרמלה, הלכו להתפלל בבית הכנסת שהוקם בחנות לתשמישי קדושה במתחם בית פנורמה בתל אביב - ונרצחו מדקירות המחבל הפלסטיני שהגיח למקום על מנת לפגוע בכמה שיותר ישראלים.

קרוב משפחתו של אהרן יסייב ז"ל סיפר: "הוא יצא להפסקה וכנראה שהוא היה הנדקר הראשון. אנחנו יכולים להתנחם בכך שהוא הציל את כל האנשים שהיו באותה השעה בבית הכנסת. הוא אמר להם תסגרו את הדלת ובעצם הקריב את עצמו בשביל שהאחרים יינצלו".

נרצח בדקירות בזמן התפילה. אהרן יסייב


מכריו של אהרן ז"ל סיפרו אודותיו לאתר "בחדרי חרדים": "הוא היה אדם טוב שאהב תמיד לעזור, הוקיר תמיד תלמידי חכמים, היה מחזק את כל מי שיכל, גם את בני משפחתו הקרובה". שכניו התקשו להאמין והעידו כי הוא היה "איש שכולו טוב וכולו חסד".

הרב מלכיאל יצחקוב, מרבני הקהילה הבוכרית שהכיר את אהרן ז"ל אמר: "זו אבידה גדולה. אני לא מאמין שאני מדבר על אהרן בלשון עבר, בכל יום הייתי שולח לו את ההלכה היומית אותה היה אומר בבית הכנסת".

ראובן אבירם ז״ל מרמלה, היה בן 51 במותו. הוא עלה לארץ מברית המועצות מ-1990, והותיר אחריו אישה ובן יחיד בן 26. אבירם עבד למחייתו כמלטש יהלומים ותכשיטן בבית פנורמה בתל אביב.

״אסון גדול פקד אותנו , טרגדיה נוראית", אמר בנו אוריאל. "אבא היה העוגן של המשפחה, איש שמח עם לב ענק, עם נתינה אין סופית. הוא היה אדם משכיל, איש ספר עם ידע רחב. אבא היה החבר הכי טוב שלי, אדם צנוע שהלך מאיתנו בטרם עת״.

ראש עיריית רמלה, יואל לביא, ספד לבן עירו שנרצח בפיגוע: ״רמלה כולה משתתפת באבלה הקשה של משפחת אבירם ומחבקת אותם בשעתם הקשה. כולי תקווה שישראל תדע ללכוד את הרוצחים ושולחיהם שבאכזריותם רוצחים חפים מפשע".

איש החינוך נורה למוות בדרכו הביתה

יעקב דון, בן 49 מאלון שבות, שימש כמורה בתיכון בגוש עציון, נשוי ואב לארבעה ילדים. הוא נולד בקרית אונו להורים ניצולי שואה ואביו הוא פרופסור לכלכלה באוניברסיטת בר-אילן. הוא שירת בחיל השריון ובוגר ישיבת הר עציון.יעקב שימש כמחנך וכרכז חינוך חברתי בתיכון ״דרך אבות״ באפרת והיה גם מדריך תקשוב של משרד החינוך ובנוסף לכך דוקטורנט לטכנולוגיה חינוכית באוניברסיטת חיפה. "הוא היה איש חינוך בכל רמ"ח איבריו, אהב חינוך ומעל לכל אהב את תלמידיו", ספדו לו באלון שבות, שם התגורר.

יעקב ואשתו שרה היו שליחי הוראה בטורונטו. יעקב היה גם פעיל בענייני קהילה וחינוך בגוש עציון וכיהן בעבר כחבר ועד היישוב ויושב ראש ועדת חינוך. הלווייתו תתקיים מחר, יום ו׳ בשעה 10:30 בבית העלמין בכפר עציון.

תלמיד הישיבה שביקר באתר לזכר שלושת הנערים ותושב חברון נרצחו מאש המחבל

הרוג נוסף בפיגוע הירי בצומת אלון שבות הוא עזרא יחיאל שוורץ ז"ל, תלמיד ישיבה אמריקני בן 18 מבוסטון. הוא נרצח כששהה במיניבוס יחד עם עוד 5 תלמידי ישיבה אמריקניים, בזמן שהיו בדרכם לחלק מזון לחיילים המוצבים באזור. הוא נהרג מיריות המחבל, 3 מחבריו נפצעו קל - ושניים סובלים מחרדה.

שוורץ וחמישה תלמידים נוספים הגיעו לארץ מארה"ב על מנת להתנדב ולסייע בבניית "עוז וגאון" שהוקם בצומת הגוש לזכר שלושת הנערים שנחטפו לפני כשנה וחצי. עובדי רווחה וחינוך של עיריית בית שמש מסייעים ונמצאים בבית החולים ובישיבה.ראש העיר מר משה אבוטבול אמר: "העיר בית שמש כולה משתתפת בצער המשפחה ובני הישיבה. יד הטרור האכזרית אינה מבחינה בין נער לזקן. עזרא הי"ד כמו רבים מחבריו עלה לארץ לשנת לימודים והתנדבות בבית שמש מתוך אהבת הארץ ואהבת הבריות. בית שמש תמשיך ותתחזק במעשי חסד ותורה באחדות הלבבות כדרכו של עזרא הי"ד".
הלוויתו של שוורץ ז"ל תתקיים בבוסטון ביום ראשון הקרוב.

נרצח בפיגוע. שאדי ערפה


ההרוג השלישי בפיגוע הירי בגוש עציון הוא שאדי ערפה, פלסטיני בן 26 מחברון. הוא שהה במקום בזמן הפיגוע ונהרג אף הוא מיריות המחבל. גופתו נמסרה לרשות הפלסטינית באמצעות הסהר האדום והוא ייקבר מחר.