"מישהו צעק 'יש פה מחבל!' וקפצנו"

תפילת מנחה מאולתרת בבניין משרדים בדרום ת"א נקטעה בדקירות סכין של מפגע פלסטיני. לאחר שדקר את אחד המתפללים ואדם נוסף שנקלע למקום, הספיק המחבל לרוץ בבניין ולדקור אדם נוסף לפני שנלכד בידי עובר אורח. "חלק מאתנו התלכלכו בדם. מישהו צעק 'יש פה מחבל!' – ומיד סגרנו את הדלת" שיחזר אחד המתפללים

שעות ספורות לאחר הפיגוע הקטלני שאירע בצהריים (חמישי) בדרום תל אביב, שיחזר אחד מעדי הראייה את הרגעים ואת המראות שנגלו לעיניו במהלך מסע הדקירות הרצחני שבו פתח המחבל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המתקפה החלה בשעה שמספר גברים העובדים באזור רחוב דרך בן צבי התקבצו באחת החנויות בבניין פנורמה, שם הם נוהגים להתפלל יחד את תפילת מנחה. "היינו בתפילת עמידה, 15-20 איש, איך שנכנסו נפל על חלק מהמתפללים אדם יהודי כולו דם, כולו פצוע וחתוך", סיפר שמעון וקנין, שהתפלל במקום. "חלק מאתנו התלכלכו בדם. כשהוא נפל, המתפלל הראשון שהיה הכי קרוב לדלת צעק 'יש פה מחבל!' – ומיד סגרנו את הדלת".

בעודם חוסמים את הדלת בגופם, המשיך המחבל לנסות ולפרוץ פנימה אל שטח החנות. "המחבל ניסה לפתוח אותה והתחיל לצעוק בערבית", שיחזר וקנין. "הוא מנסה לפתוח, ואנחנו חמישה-עשרה גברים על הדלת לא נותנים לו. הוא כמעט הצליח, כנראה שהוא היה מאוד חזק". לאחר שהבינו כי מדובר בפיגוע, ניגשו חלק מהמתפללים להושיט עזרה ראשונה לנדקר שנפצע אנושות. "שמו לו חוסם עורקים ובדים על החתכים", סיפר וקנין. "אחרי מספר דקות שראינו שהמחבל יצא צעקתי למישהו אם יש נשק לאף אחד, אבל לא היה נשק".

ההשתלטות על המחבל הדוקר (אילן רוזנברג)

זירת הפיגוע ברגע פינוי הפצועים מהמקום (מד"א)

בשלב מסוים נקלע למקום גבר חרדי אחר, שנדקר מיד בכל חלקי גופו. "כשהמחבל עזב את המקום הצלחנו להציץ מהחלון, פתחנו את הדלת וראינו יהודי שוכב ליד הדלת שחוט", סיפר וקנין.

לאחר מכן המשיך המחבל את מסע הדקירות שלו, ורץ אל חדר המדרגות של הבניין. הוא יורד קומה, שם הוא נכנס לחנות אחרת ודוקר גבר כבן 50 בפלג גופו העליון ופוצע אותו בינוני. עובר אורח שנקלע גם הוא למקום מתעשת אל מול המחבל החמוש ומצליח להשתלט עליו עד להגעת המשטרה למקום. עם הגעת כוחות משטרה ושב"כ לזירה, נלקח המחבל למחסן של חנות סמוכה שם תוחקר במשך זמן ארוכות עד שנלקח למעצר.