נתניהו: "להביס את דאע"ש כמו את הנאצים"

ראש הממשלה התייחס לגל הפיגועים באירופה ואמר כי ישראל היא המעצור האחרון נגד האסלאם הקיצוני. הוא גם השיב לדבריה של שרת החוץ השוודית שקישרה בין דאע"ש לבין הפלסטינים: "מפגינה קיצוניות וחוסר הבנה"

נתניהו יחד עם השגריר הצרפתי, היום

"צריך להביס את המדינה האסלאמית בדיוק כפי שהנאצים הובסו" - כך אמר הבוקר (רביעי) ראש הממשלה בנימין נתניהו בכנס הדיפלומטים של העיתון "ג'רוזלם פוסט" בירושלים. "הנוכחות של ישראל כאן במזרח התיכון היא בוודאות הדבר היחיד שעוצר את הקריסה של החלק הזה במזרח התיכון ואת הזרימה של כוחות מיליטנטיים גדולים יותר ומהגרים רבים יותר לאזור", הוסיף נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ללא ישראל, לא יהיה מי שיילחם פה נגד האסלאם המיליטנטי", הדגיש ראש הממשלה, "לא יהיה מי שיקדם ערכים דמוקרטיים וחברה נאורה. אנחנו המכשול החי בפני האסלאם הקיצוני".

נתניהו גם הגיב לדבריה של שרת החוץ השוודית, מרגוט וולסטרום, שקשרה בין מתקפת הטרור של דאע"ש בפריז לבין הסכסוך הישראלי-פלסטיני. "דבריה של שרת החוץ משקפים קיצוניות וחוסר הבנה של המצב באזור", אמר. "זהו קרב בין המודרניות לבין ימי הביניים".

משקפת קיצוניות. וולסטרום

"טרור הוא תמיד פשע מלחמה. אין טרור טוב וטרור רע", הדגיש ראש הממשלה. "טרור הוא תמיד רע וטרור הוא תמיד פשע מלחמה. מיליטנטיים איסלמיסטיים עושים שימוש בטרור כדי להילחם בחפים מפשע ומסווים את הפשעים שלהם באמצעות האסלם. האג'נדה המשותפת היא להביס את הטרור בכל מחיר".