פרסום ראשון: שוטרים במזרח ירושלים לא יכולים לקבל קרנות פנסיה

המצב המדיני הבעייתי של ישראל בעולם בא לידי ביטוי בהקשרים כלכליים מפתיעים: חברות ביטוח אירופיות סירבו למכור ביטוח לקרנות פנסיה של שוטרים שמוצבים במזרח ירושלים וזאת בשל הסיכון הכרוך בתפקיד

מחבקים את כוחות הביטחון? סיר הלחץ בירושלים מציב את השוטרים בחזית גל הטרור בחודשים האחרונים. עבודה מסביב לשעון, ניתוק מהבית ודאגה בלתי פוסקת מצד המשפחות. דווקא בימים אלה יש מי שביקשו לעשות ביטוח בקרן הפנסיה בבית ההשקעות "אלטשולר שחם", אלא שאותם שוטרים נענו בשלילה מפני שהם מוצבים בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני רציתי להצטרף לקרן הפנסיה שלהם כי ידעתי שיש להם תשואות גבוהות" מספר מ', שוטר המשרת בירושלים, שביקש לעבור קרן השקעות. "לאחר שהנציגה ראתה שאני משרת בבירה, התחילה לשאול אותי שאלות מוזרות - אם אני עובד בירושלים המזרחית, המערבית?". הנציגה הסבירה למ' כי החברה אינה מבטחת שוטרים מכיוון שזה "לא בטוח בדיוק וזה מסוכן".

חשוב להבין כי מדובר במבטח משנה של החברה, חברה אירופאית שקובעת את התקנות שקרן ההשקעות "אלטשולר שחם" כפופה להן. החברה מחליטה כיצד לבטח מקצועות בעלי סיכון וביניהם שוטרים, ובמיוחד כאלה המשרתים בירושלים.

גלעד אלטשולר, בעלים ומנכ"ל משותף בחברה הגיב לפרסום ואמר: "אני מופתע ומזועזע. בבירור שעשיתי אחר כך התברר שאנחנו קשורים בידיים על ידי מדינת ישראל והאוצר בתקנות ואני לא יכול לעבור על החוק. אם אני אקבל את אותו בחור אני עובר על החוק. אבל אני אעשה כל דבר שבעולם, כדי שאנחנו נקבל את אנשי מערכת הביטחון, זה לא יעלה על הדעת, הם חלק בשרנו".