משפחת קורבן הלינץ' לא תבעה פיצוי

חודש חלף מאז שהפטום זרהום הוכה ונורה למוות בפיגוע בב"ש – ומשפחתו לא פוצתה. מכיוון שזרהום לא נכנס לישראל כדין, משפחתו אינה זכאית לפיצוי, אך היועמ"ש קבע כי ניתן לפצותה בשל הנסיבות הטרגיות שהובילו למותו. במשרד הביטחון הבהירו אמרו שהוועדה לא תתכנס עד לפניית המשפחה וכי אין כוונה לפנות אליהם באופן יזום

משפחתו תפוצה? הפטום זרהום

למרות שהיועץ המשפטי לממשלה הסמיך ועדה שתדון בשאלה האם לפצות את משפחתו של הפטום זרהום, האזרח האריתריאי שהוכה ונורה למוות לאחר בבאר שבע שנחשד כמחבל - הוועדה טרם התכנסה מאז והמשפחה לא פוצתה. הסיבה: אף אחד מבני המשפחה לא פנה בדרישה לקבל פיצוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זרהום, שנפגע במהלך הפיגוע בתחנה המרכזית בבאר שבע, נכנס לישראל שלא כדין ועל פי החוק הוא לא אמור לקבל פיצויים והכרה כנפגע פעולות איבה. עם זאת, היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין קבע כי בשל הנסיבות הטרגיות שהובילו למותו של זרהום, ניתן לפצות את משפחתו.

זירת הפיגוע בבאר שבע (Meir Even Haim/Flash90)

"ההורים שלו שבורים, הם לא מפסיקים לבכות ורק זועקים לצדק", אמר לחדשות 2 Online שגריר אריתריאה בישראל טספאמריאן טקסטה לאחר האירוע. "הם ציינו שהוא היחיד שדאג להם והעביר להם כסף. כעת הם מבקשים שהגופה תגיע לקבורה בארצם ודורשים שייעשה צדק".

במשרד החוץ ציינו היום כי גופתו של זרהום כבר הוטסה לאריתריאה וכי בשלב זה המשרד אינו גורם רלוונטי לדיון. "הנושא נמצא בטיפול הביטוח הלאומי, משרד הפנים ומשרד הביטחון".

גורמים במשרד הביטחון אמרו כי ברגע שתוגש בקשה בעניינו לוועדה הבין-משרדית לתשלום פיצויים לפנים משורת הדין, הוועדה תתכנס ותדון בנושא. עם זאת הדגישו כי אין כל כוונה לפנות באופן יזום ולנסות ליצור קשר עם משפחתו.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.co.il

עמוד הפייסבוק של מתן חצרוני