הנרצחים בפיגוע בדרום הר חברון: הרב יעקב ליטמן ובנו נתנאל

יעקב ליטמן ובנו נתנאל הם הנרצחים בפיגוע הירי סמוך לעתניאל. כך הותר לפרסום. השניים היו בדרכם לאירוע משפחתי לקראת חתונת הבת. הלוויתם תיערך בהר המנוחות הערב ב-21:00

זירת הפיגוע

הותר לפרסום: הרב יעקב ליטמן ובנו נתנאל הם הנרצחים בפיגוע הירי בעתניאל אתמול (שישי). הלוויתם של השניים תתקיים הערב ב-21:00 בהר המנוחות בירושלים. יעקב ונתנאל נרצחו לאחר שיריות נורו לעבר מכוניותיהם סמוך לעותניאל שבדרום הר חברון. השניים היו בדרכם לאירוע משפחתי לקראת חתונת הבת. כוחות מד"א שהוזעקו למקום ביצעו בהם פעולות החייאה אך נאלצו לקבוע את מותם במקום. פצוע נוסף כבן 16 פונה במצב קל לבית החולים סורוקה לקבלת טיפול רפואי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלוש ילדות שהיו באחד הרכבים לא נפגעו מהירי אך לקו בחרדה ופונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה. כוחות צבא נכנסו למספר כפרים באזור הפיגוע, אליהם על פי החשד היו יכולים להימלט המחבלים. הסריקות מתבצעות בליווי מסוקים. בנוסף הטיל צה"ל סגר על הכפר יטא.

הרב יעקב ליטמן ז"ל

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הערב עם נועה ליטמן, אשתו של יעקב ואמו של נתנאל זכרונם לברכה, והביע את תנחומיו ואת תנחומי העם כולו על האובדן הנורא. נועה סיפרה לראש הממשלה על כך שאמבולנס של "הסהר האדום" עבר בזירת הפיגוע ולא הושיט עזרה.

נתניהו הנחה את משרד החוץ להגיש מחאה חריפה לצלב האדום, שאחראי על הסהר האדום, ולבקש הסברים על כך שהפקירו פצועים יהודים בניגוד לכל נורמה אנושית, תרבותית והומנית. "אם אכן הדברים יתבררו כפי שנראה לי היום, מדינת ישראל תנקוט בצעדים המתאימים נגד ארגון הסהר האדום", אמר ראש הממשלה.

נתנאל ליטמן ז"ל
 

"כשהגענו למקום ראינו מחוץ לרכב שבעה נוסעים, שניים מהם, גבר כבן 40 וצעיר כבן 18 שכבו כשהם מחוסרי הכרה עם פצעי ירי בפלג גופם העליון, הם היו ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותם במקום", סיפר חובש בכיר במד"א נועם בר שהגיעו למקום. "בנוסף הענקנו טיפול רפואי ראשוני ופינינו לבית החולים סורוקה צעיר כבן 16 במצב קל עם פצע ירי בגפיים וארבעה נפגעי חרדה שהתהלכו במקום".

יוחאי דמרי, ראש המועצה האזורית הר חברון, הבהיר כי האירוע נמצא כרגע בחקירה ובבדיקה. "זה אחד מששת כבישי האורך של מדינת ישראל. משפחה תמימה שנסעה כדי לעשות את השבת ולצערי באזור סמוע נפתח עליה אש על ידי רוצחים שפלים. הפרחים של שבת הוכתמו בדם הנרצחים והיה פה כנראה וידוא הריגה. היה בזירה אמבולנס של הסהר האדום ולצערי לא ירד מהרכב ולא טיפל בפצועים, כאילו היה מדובר בכלבים ולא אנשים. אבל אלו השכנים שלנו, שמתנהגים כחיות אדם ללא צלם אנוש".