המורים שותקים, ההורים מודאגים: "מפחיד שילד בגיל כזה יעשה פיגוע"

יממה לאחר שיצאו שני תלמידים מכותלי בית הספר בשועפאט לבצע פיגוע דקירה - ביקרנו בבית הספר בשכונה, שם דיברו עם התלמידים על שאירע. ההורים, שמספרים על הייאוש הרב שהם חשים ושמתעקשים שאין בביה"ס מסרי הסתה, מיהרו לאסוף את הילדים מחשש לפיגועי נקם: "נבהלנו שילדים בגיל כזה יוצאים לעשות פיגוע. המצב לא בטוח"

"דיברו איתנו שבני 11 ו-13 הלכו לדקור. זה מדאיג": מבית הספר "אל-עהד" שבשועפאט, יצאו אתמול (שלישי) שני הילדים בני ה-11 ו-13, לבצע את פיגוע הדקירה ברכבת הקלה בירושלים. בתי המשפחות שלהם נותרו היום ריקים ואמו ואחיו של החשוד לא חזרו הביתה - אחרי שהמשטרה והשב"כ ערכו חיפוש במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בבית הספר, שנמצא תחת פיקוח משרד החינוך, לומדים ילדים צעירים - מגילאי הגן ועד לחטיבת הביניים. הילדים בשכונה מספרים ששיחקו עם החשודים, ולא האמינו שיש להם כוונה לבצע פיגוע. בבית הספר ניסו למנוע מהם או מהמורים - מלהיחשף למצלמות ומנהלת בית הספר סירבה לדבר.

לאורך היום הגיעו לבית הספר הורים רבים לאסוף את ילדיהם, למרות שהם לא עושים זאת בימים רגילים. הסיבה לטענתם היא החשש מפעולת נקם. "אני מביא את הבת שלי לכאן ומחזיר אותה מכאן במכונית, המצב לא בטוח", מספר איאד סנדוקה, שבתו לומדת בבית הספר בשכונה.

שני התלמידים יצאו לדקור יהודים (חדשות 2)


בבית הספר לא נשארו אדישים לפיגוע שבמרכזו עמדו שניים מתלמידיו, ושוחחו עם הילדים על המקרה במהלך שעות הלימוד. "דיברו אתכם על הילדים האלה שיצאו לעשות פיגוע?" שואל אב את בנו. "כן, שני ילדים, אחד בן 13. השני הפך לשהיד ומת", השיב הבן. "אני נבהלתי שילד בגיל כזה שיעשה פיגוע", מספר אב נוסף לשני תלמידים הלומדים בבית הספר בשועפאט.

חוסר התקווה והקיפאון המדיני - הסיבה לפיגועי הדקירה?

שלא מול המצלמות, מספרים הורים רבים על הייאוש שהם חשים, ומתעקשים שבבית הספר אין כל הסתה. הם גם מעריכים שסרטון הווידאו שפורסם מתוך חקירתו של הנער אחמד מנסרה, הלהיט את הרוחות.בבית החולים עדיין מאושפז אחד מהילדים שנפצע במהלך ההשתלטות עליו. בבית המשפט בירושלים הוארך מעצרו של הנער השני, שהגיע לדיון כשהוא מחויך. הוא טען שביצעו את פיגוע הדקירה כנקמה על מות קרוב משפחה שביצע פיגוע דקירה בשער שכם.

ברחוב הפלסטיני ישנה דאגה מהעלייה במספר המקרים שבהם ילדים נוטלים סכין ויוצאים לרחוב במטרה לדקור. הם מקפידים לטעון שהקיפאון המדיני והמחסור בתקווה - הם הגורמים העיקריים לתופעה.