פרסום ראשון: השופטים קורסים, השוטרים מחלקים פחות דוחות בירושלים

בגלל מצוקת השופטים לתעבורה המשטרה מנחה את השוטרים להימנע עד כמה שניתן מרישום דוחות שמחייבים הזמנה לבתי משפט. בינתיים נהגים מקבלים זימון לשנת 2017 וממשיכים לנהוג

מחלקים דוחות במקרים קיצוניים. ארכיון (חטיבת דובר המשטרה)

למרות הסכנה הטמונה בנהיגה בשכרות, שוטרי התנועה בירושלים נאלצים לברור בקפדנות את רישום הדוחות לנהגים שיכורים, דווקא בגלל כמות השופטים הנמוכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפועל נרשמים דוחות רק במקרים קיצוניים, כשנמצאת במדידה כמות גבוהה במיוחד של אלכוהול, כמו כן גם בעבירות חמורות של מהירות מופרזת.  בנוסף, השוטרים לא רושמים דוחות באמצעות מכמנות ניידות, אלא רק דוחות ממצלמות בצמתים ובכבישים.

ההפחתה במתן הקנסות מתרחשת בגלל מצוקת שופטי התעבורה. בפועל יש שניים וחצי שופטים שעוסקים בתיקים, במקום ארבעה או חמישה.

מכסות שנקבעו להקראת כתבי אישום התמלאו, וניתנה הוראה לדחות ככל הניתן את ההקראה. בפועל, המצב הגיע לכדי כך שנהגים מקבלים זימון לשנת 2017 וממשיכים לנהוג.

מדוברות מערכת בתי המשפט נמסר: "בעקבות הגידול בפעילות המצלמות האלקטרוניות, לעומת היקף הדוחות בשנים האחרונות, נוצר עומס רב על ביהמ"ש לתעבורה באופן שדורש היערכות מחדש של בתי המשפט להתמודד עם מספרם הרב של התיקים. מערכת בתי המשפט אינה מנחה את המשטרה בעניין סדרי העבודה והיקף הדוחות הניתנים".

מאגף התנועה במשטרה נמסר בתגובה: "נוכח החשיבות של צמצום הנפגעים מתאונות הדרכים, המשטרה אינה מאפשרת פגיעה באכיפה איכותית וממשיכה לאכוף באופן שוטף עבירות מסכנות חיים".