"חוסר אונים, כמו בימי הביניים"

תושבי אשקלון המומים ואובדי עצות לאחר ששעתיים של גשם בעוצמה אדירה הובילו להצפות נרחבות ולנזקים כבדים בכל רחבי העיר. "מרגישים שאין שום שליטה", אמרה תושבת העיר. "עצוב שככה נראית עיר בישראל בשנת 2015", הוסיפה אחרת

אשקלון מוצפת: תושבי העיר במישור החוף הדרומי אובדי עצות מאז שעות הבוקר (שני) לאחר שכמויות גשמים אדירות שירדו תוך זמן קצר הובילו להצפות ולנזקים נרחבים בכל רחבי העיר. "אני מאוד מודאגת ומרגישה חסרת אונים, כאילו חזרנו לתקופת ימי הביניים", אמרה לחדשות 2 Online שקד צבי, תושבת העיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"המון אנשים נתקעו בבית, בתים ומכוניות הוצפו, גדרות נעקרו", הוסיפה שקד. "סבתא שלי תקועה בבית וצוותי הצלה הגיעו לשם. היא נחרדת מהמצב של הבית והשכונה. המשרד של דוד שלי הוצף לגמרי וכל המחשבים הושבתו".

(הילה מור יוסף)

(עומרי לוי)

השילוב של כמויות משקעים גדולות במיוחד ותשתיות שאינן במצב מיטבי הובילה להצפות הנרחבות. מאז שעות הבוקר נמדדו 86 מילימטרים בתחנת המדידה בדרום אשקלון, מתוכם 60 מילימטרים ירדו בפרק זמן של שעתיים בלבד. בתחנה נוספת של המשרד להגנת הסביבה נמדדו 18.2 מילימטרים ב-10 דקות בלבד. בשיא נמדד גשם בעוצמה של 400 מילימטרים לשעה.

"התחושה היא שאין שום שליטה על מה שקורה, שהטבע חזק מהכל", הוסיפה תושבת העיר הילה מור יוסף. "בית הספר הוצף ושחררו את כל הילדים לבתים, ביטלו את האוטובוסים ויש פקקים בכל העיר".

(חטיבת דובר המשטרה)

"כמו בכל פעם שיורד גשם, גם היום אשקלון מוצפת", התלוננה סיון. "לצערי יש כאן בעיית תשתיות וצריך לטפל בה מהיסוד בימים שאין גשם. אחרי כל סערה נזכרים לשאול 'איך לא טיפלו בזה עד היום?'. עצוב שככה נראית עיר בשנת 2015 בישראל".

כמות הגשמים החריגה גרמה להצפות נרחבות גם בבית החולים ברזילי בעיר, שרבים מאגפיו התמלאו מים. מהמרכז הרפואי נמסר כי כל המכשור החיוני להצלת חיים פועל וכי בבית החולים הוקם מטה חירום הפועל בתיאום עם משרד הבריאות ומד"א. הפעילות הבלתי דחופה בבית החולים הופסקה, וכעת מנסים לפנות את המים כדי לחזור לפעילות רגילה מהר ככל האפשר.

המים הגיעו לביה"ח ברזילי (דוד אביעוז דוברות ברזילי)

מעוצמת הגשמים קרס קטע כביש גדול ברחוב בן יהודה. "כל אשקלון מוצפת, כל הכבישים המרכזיים היו מוצפים", סיפר לחדשות 2 Online כפיר חיים. "נכנסתי מהכניסה של אזור התעשייה ונדהמתי לגלות שם מול העיניים שלי איך הכביש קורס ונופל. מזל שהייתי במהירות נמוכה והצלחתי לעצור".