"בחר בקרבי כדי לשמור על ישראל"

סבו וסבתו של בנימין יעקובוביץ', לוחם מג"ב שמת מפצעיו אתמול לאחר שנדרס ע"י מחבל ליד חברון, נזכרים בפעם האחרונה בה ביקר אותם נכדם לפני שהחלה המתיחות בי-ם. מאז אושפז במצב אנוש התקשו צמד הקשישים להגיע מהצפון לראותו, והערב הם ילוו אותו למנוחות: "אנחנו נלחמנו בנאצים והוא הגן על המדינה, פרח שנפל"

"אנו נלחמנו בנאצים, הוא הגן על המדינה", (חדשות 2)

בני משפחתו של סמ"ש בנימין יעקובוביץ', לוחם מג"ב שנפצע אנושות בפיגוע דריסה בשבוע שעבר ונפטר אתמול מפצעיו, מספרים על "ילד זהב" שתמיד שאף להגן על המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מיכאל וגלינה, סבו וסבתו של בנימין, ישבו היום בביתם בקיבוץ יסעור בצפון כשהם מחזיקים בתמונתו ומביטים בה בגעגוע. "הוא היה פרח שנפל", אמרו. "כמשפחה תמיד הגנו על המדינה. אנחנו שירתנו בצבא הרוסי ונלחמנו בנאצים, והוא בחר להתגייס למג"ב כדי לשמור על ישראל".

כשהם מזכירים את בנימין הם עדיין מתקשים לדבר עליו בלשון עבר. "יש לנו חמישה נכדים, וכל אחד מהם זהב", אמרה הסבתא. "בנימין תמיד מגיע לבקר אותנו בכל פעם שהיה יוצא מהצבא. בשבועיים האחרונים כמעט ולא ראינו אותו כי הוא נשאר לתגבר את הכוחות בירושלים, וגם כשהוא היה מאושפז בבית החולים לא הצלחנו להגיע אליו כי אנחנו מבוגרים והיה לנו קשה לנסוע את כל הדרך מהצפון ועד לירושלים"

מלבד סבו וסבתו הותיר אחריו בנימין אם ואחות, ואת אביו שנישא בשנית ולו שני ילדים נוספים. הוא גדל והתחנך בקריית אתא, ובהמשך למד בתיכון כפר חסידים.

בחודש יולי 2014 התגייס בנימין למג"ב, שם תמיד חלם לשרת. הוא צוות למג"ב איו"ש ומילא שורת תפקידים כלוחם וכסמל מבצעים. במהלך פעילות מבצעית בשבוע שעבר סמוך לחלחול נפגע בנימין מרכב שבו נהג מחבל פלסטיני ונפצע אנושות. הרופאים בבית החולים  הדסה עין כרם שבו אושפז נאבקו על חייו במשך ארבעה ימים, אך אתמול נאלצו לקבוע את מותו.

הלווייתו תיערך הערב בשעה 18:00 בחלקה הצבאית בבית העלמין בקריית אתא.