אשקלון: כביש קרס, בתים הוצפו ומכוניות טבעו‎

הגשמים הכבדים שירדו הותירו נזקים גדולים. כביש ראשי התמוטט, בתים התמלאו מים ומכוניות שקעו. הצפות גם בביה"ח ברזילי. המשטרה עסוקה בחילוץ נהגים שנתקעו, והעירייה הקימה חדר מצב מיוחד. תיעוד מהעיר המוצפת

אשקלון מתחת למים: גשמים עזים שירדו משעות הבוקר (שני) בעיר הדרומית גרמו להצפות נרחבות ולנזקים כבדים. בתים התמלאו מים, כביש ראשי קרס, ומכוניות רבות שקעו. בית החולים ברזילי הפסיק את הפעילות הבלתי דחופה בשל ההצפות וצוותי חילוץ והצלה פועלים לסייע לנהגים ונוסעים שתקעו בכבישים. אחד התושבים סיפר בבהלה: "ראיתי את הכביש נופל מול העיניים שלי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למוקד 100 של משטרת המחוז הדרומי דווח על הצפות רבות באשקלון, וכוחות המשטרה והעירייה פועלים יחד עם כוחות ההצלה בכדי לסייע לאזרחים ולהכווין את התנועה בכבישים שהוצפו או ניזוקו.

הצפות וניתוקי חשמל ברחובות (דוברות עיריית אשקלון)

כוחות של משטרת אשקלון, בסיוע שוטרי מרחב לכיש ויחידת השיטור הימי של מרחב לכיש, עוברים בין כל מוקדי הנזק על מנת לוודא שאין לכודים או נפגעים. "השוטרים נכנסים לתוך המים ובודקים רכבים שהוצפו ונתקעו, ובתוך כך חילצו הכוחות מספר אזרחים שנתקעו", נמסר מהמשטרה.

במשטרה הדגישו כי הנזק המשמעותי ביותר נגרם ברחוב בן יהודה: "קטע כביש ומדרכה קרסו עקב בור שנפער במקום, והמשטרה החליטה לסגור את הרחוב לתנועת כלי רכב עד להודעה חדשה". רשימת הרחובות שהוצפו ובהם קיימים קשיי עבירות לתנועת כלי רכב: רחוב בן גוריון, רחוב ביאליק, רחוב דפנה, רחוב הנמל, רחוב הנמר ורחוב אלי כהן. מומלץ לנהגים להשתמש בדרכים חלופיות.

טרקטורים מסייעם בחילוץ (גל חזיזה, אשקלונט)

עד כה לא ידוע על נפגעים, אך מספר תושבים דיווחו כי החשמל בביתם נותק בשל ההצפות. ברחוב לוחמי הגטאות הוצפו מספר בתים, וכך גם ברחובות עולי הגרדום והרב ניסים יצחק. עיקר חילוצי הנהגים בוצעו בכביש רבין, כשאנשי העירייה נעזרים בטרקטורים.

כפיר חיים, תושב אשקלון, ראה מול עיניו את הבור בכביש נפער. לחדשות 2 Online סיפר: "כל אשקלון מוצפת, כל הכבישים המרכזיים היו מוצפים. אני נכנסתי מהכניסה של אזור התעשייה ושם נדהמתי לגלות אל מול העיניים איך הכביש קורס ונופל". חיים הסביר כי הצליח לבלום בגלל שנסע לאט: "מזל שהייתי במהירות נמוכה והייתי יכול לעצור".

בתחנת המדידה בדרום אשקלון דווח על 60 מילימטרים של גשם שירדו תוך שעתיים, כשבסך הכל ירדו מהבוקר, לפי הנתונים, 86 מילימטרים. באיגוד ערים אשקלון (תחנה של המשרד להגנת הסביבה) נמדדו 18.2 מילימטרים שירדו ב-10 דקות, כשבין השעות 9:00 ל-10:00 נמדדו 26 מילימטרים. מדובר בכמות משקעים דרמטית שבשילוב עם תשתיות חלשות או לא כשירות היא שגרמה להצפות הנרחבות.

כמות הגשמים החריגה גרמה להצפות נרחבות גם בבית החולים ברזילי בעיר, שרבים מאגפיו כוסו מים. מהמרכז הרפואי נמסר כי כל המכשור החיוני להצלת חיים פועל וכי בבית החולים הוקם מטה חירום הפועל בתיאום עם משרד הבריאות ומד"א. הפעילות הבלתי דחופה בבית החולים הופסקה, וכעת מנסים לפנות את המים כדי לחזור לפעילות רגילה מהר ככול שניתן.

ראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני סיפר לחדשות 2 Online על ההיערכות בעירו: "הקמנו בשעות האחרונות חדר מצב מיוחד בעירייה לטיפול בפניות המתקבלות בעקבות הצפות קשות במספר מוקדים בעיר, הצפות שנגרמו עקב הגשמים העזים הבוקר. במקביל, צוותים של העירייה נמצאים כל העת בשטח כדי לתת מענה בכל המוקדים עליהם דווח".

כבאים משתתפים בחילוץ נהגים (הילה מור יוסף)

שמעוני הוסיף כי הוא מקווה שבשעות הקרובות יטופלו כל הפניות: "אם אתם יודעים על מוקדים נוספים שטרם טופלו, אשמח אם תביאו את המידע הזה לידיעתנו. חשוב לציין שישנו כרגע עומס כבד מאוד של פניות למוקד, המחייב אותנו לטפל קודם כל במקרים הקשים והמורכבים יותר. אני מבטיח שכל הפניות יטופלו".

מתן חצרוני השתתף בהכנת הידיעה.