"הילדים יראו את ההורים בתמונות"

הפיגוע בשומרון שבו נרצחו איתם ונעמה הנקין סימל את תחילתו של גל הפיגועים הנוכחי. כעת, חודש אחרי, אימו של איתם חנה מדברת על גידול ארבעת הנכדים היתומים, על המאבק שניהל איתם במחבלים וגם על החלל העצום שנפער

בחג הסוכות האחרון נרצחו נעמה ואיתם הנקין בפיגוע ירי שסימן את תחילת גל הטרור. ארבעת הילדים גדלים מאז הפיגוע אצל הוריה של נעמה ז"ל אבל גם מגיעים רבות לסבא וסבתא בירושלים. "אנחנו חמישה שבועות אחרי רצח ילדינו, משתדלים להמשיך, משתדלים להאיר פנים ובפנים כואב", מתארת חנה הנקין, אמו של איתם ז"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את חדר הילדות של איתם משפצים ההורים עבור הילדים שלו. חנה ובעלה ביקרו בביתם של איתן ונעמה רק כמה שעות לפני הפיגוע, וכשהגיעו הביתה שמעו את הבשורה. "אפשר לשמוח, אבל המציאות הזו לא עוזבת אותך", מוסיפה חנה. "אנחנו יודעים שאנחנו צריכים לשמר את הסיפורים בשביל שני הילדים הגדולים, ולקטנים נצטרך לספר, להראות תמונות".

חנה הנקין גאה מאוד בכך שבנה היה רב, תלמיד חכם, ועמלה על הוצאת ספרו האחרון לאור. היא נחשבת למובילה בתחום לימוד התורה לנשים ובימים אלה חזרה ללמד. "אני חולקת את הכאב שלי עם הקב"ה. הוא מטיל עלינו תפקידים ולא שואל אותנו אם נרצה לקבל. אני מספרת לו מדי יום שאני לא שמחה, ואני יודעת שהוא שם לשמוע".