מת לוחם מג"ב שנפצע בפיגוע דריסה בחלחול

במשך 4 ימים נאבקו הרופאים בביה"ח על חייו של בנימין יעקובוביץ', שנפצע אנושות מפגיעת רכב בו נהג מחבל פלסטיני באזור חברון, אך הערב נאלצו לקבוע את מותו. משפחתו החליטה לתרום את איבריו

מת מפצעיו לוחם משמר הגבול סמל-ראשון בנימין יעקובוביץ' (19), שנפגע אנושות בפיגוע דריסה בצומת חלחול בשבוע שעבר. יעקובוביץ' התגייס למשמר הגבול לפני כשנה וחצי והותיר אחריו הורים, אח ושתי אחיות. הלוויתו תיערך מחר (שני) ב-18:00 בחלקה הצבאית בבית העלמין בקריית אתא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יעקובוביץ' טופל בימים האחרונים ביחידת הטיפול הנמרץ בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, אך היום נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. לבקשת משפחתו ייתרמו איבריו "להצלת חיים או שיפור משמעותי בחייו של אדם שזקוק לכך".

פינוי הלוחם, בשבוע שעבר (הצלה יו"ש)

הפיגוע אירע ביום רביעי סמוך לשעה 16:00 בכביש 60, סמוך לצומת חלחול. רכב פלסטיני דהר לעבר צוות לוחמי משמר הגבול שפעלו במקום ופגע בעוצמה רבה ביעקובוביץ'. הלוחמים שעמדו בסמוך פתחו באש לעבר המחבל והרגו אותו.

הרכב הפוגע, בשבוע שעבר (חדשות 2)

פרמדיקית מד"א דבורה אביעד שהגיעה לזירת הפיגוע סיפרה אז: "בשולי הכביש שכב צעיר כבן 20 מחוסר הכרה עם פגיעה רב מערכתית קשה. יחד עם כוח רפואה צבאי שהגיע למקום הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני מציל חיים ופינינו אותו במצב קשה לבית החולים כשהוא מורדם ומונשם".

"במהלך ביקור הפצועים שקיימתי היום בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, הספקתי לפקוד במחלקת טיפול נמרץ את מיטתו של בנימין ז"ל, שעות ספורות לפני שנפטר מפציעתו מפיגוע הדריסה בחלחול", כתב שר הביטחון משה יעלון בעמוד הפייסבוק שלו.

"הערב, לאחר מותו, נודע לי כי הוריו החליטו לתרום את אבריו. זו מחווה אנושית יוצאת דופן ומרגשת, ואצילותם של ההורים היא עבורנו אות ומופת. הם חינכו את בנם להיות "ראש גדול" ולקחת אחריות, וגילו תעצומות נפש לאחר מותו", כתב.