חיילים שוב יסעו בחינם ברכבת בימי א'

שר התחבורה ישראל כ"ץ הורה למנכ"ל המשרד לפעול מול הנהלת הרכבת וצה"ל כדי לבטל את ההסדר הקיים ולאפשר לחיילים לנסוע בחינם - גם בימי ראשון בבוקר. "הייתה כוונה ליצור אלטרנטיבה נוחה עבור כלל החיילים, אך הסדר זה לא מתקיים", אמר כ"ץ

(חדשות 2)

לאחר שלוש שנים שבמהלכן נאלצו חיילי צה"ל לשלם על נסיעותיהם ברכבת ישראל בימי ראשון בבוקר, הורה היום (שישי) שר התחבורה ישראל כ"ץ לבטל את ההסדר הקיים ולאפשר לחיילים לנסוע בחינם. הוראתו של השר מגיעה על רקע ביקורת חריפה במערכת הפוליטית ומחאה של הורים לחיילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הוריתי היום למנכ"ל משרדי לפעול מיידית מול הנהלת רכבת ישראל וצה"ל כדי לבטל את ההסדר הקיים ולאפשר לכלל חיילי צה"ל לנסוע בחינם ברכבת גם בימי ראשון בבוקר", כתב כ"ץ בעמוד הפייסבוק שלו.

ההסדר שנקבע לפני כשלוש שנים קבע כי חיילי צה"ל לא יוכלו לנסוע עוד בחינם ברכבת ישראל בימי ראשון בין השעות 6:00 ל-9:00 בבוקר בקווי הרכבות מתל אביב צפונה ובכיוון ההפוך. "הייתה כוונה לייצר אלטרנטיבה נוחה עבור כלל החיילים ולא ליצור מציאות שחייל שידו משגת משלם ונוסע ברכבת והאחרים לא. מאחר ובפועל הסדר זה לא מתקיים- הוריתי לבטל אותו", הסביר כ"ץ.

(פלאש 90)

החלטת השר מגיעה לאחר שהשבוע העלתה ח"כ מרב מיכאלי ממפלגת "המחנה הציוני" שאילתה בנושא, שבה הציגה לשר נתונים שונים בתכלית מאלו שהיו בידיו אשר לשימוש שעושים חיילות וחיילים בהסעות החלופיות.

"שמחה מאד לשמוע ששר התחבורה נענה לפנייתי, בדק את הנתונים ובחר לשנות את מה שכל כך זעק לשמיים", אמרה היום מיכאלי בעקבות ההחלטה של כ"ץ. "לחיילות וחיילי צה"ל מגיע לנסוע בחינם בתחבורה ציבורית בדרכם לשרת את המדינה, בכל זמן ובכל יום".