משחק ילדים חדש: "הכה את המחבל"

משחק מחשב חדש שעלה במדור הילדים של אתר ערוץ 7 מעורר ביקורת חריפה ברשתות החברתיות. המשחק קורא לילדים לנטרל מחבלים באמצעות מגוון כלי נשק מאולתרים ולצבור נקודות על כל חיסול מוצלח

עם נונצקו, מטריה או מוט סלפי? אתר "ילדוד (אתר ערוץ 7)

מדור הילדים "ילדודס" באתר של ערוץ 7 העלה השבוע משחק חדש ומעורר מחלוקת המושפע מהמצב הביטחוני במדינה. המשחק שנקרא "הכה את המחבל", קורא לילדים לנטרל באופן וירטואלי מחבלים המופיעים על מסך המחשב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"גולשי ילדודס נחלצים לעזרת כוחות הביטחון ומחסלים את המחבלים התוקפים אותנו", נכתב בתחילת המשחק. במהלך המשחק יכול השחקן לבחור את כלי הנשק שלו, המותאם גם הוא לאירועים האקטאוליים האחרונים: נונצ'קו, מטריה או מוט סלפי. פגיעה עם נונצ'קו מזכה בנקודת "חוסל", בעוד פגיעה עם מטריה או מוט סלפי מזכה בנקודת "נוטרל".

לכל שחקן מוענקים שלושה מגני דוד המסמלים את נקודות החיים שלו. השחקן צובר נקודות על כל חיסול וכל מחבל ש"בורח" מבלי שהשחקן פגע בו, יעלה לשחקן במגן דוד אחד, כך עד לתום המשחק.

יו"ר הוועדה לזכויות הילד, ח"כ יפעת שאשא-ביטון (כולנו), שיגרה מכתב חריף לערוץ 7 ובו כתבה: "במציאות הנוכחית במדינת ישראל לאור גל אירועי הטרור נחשפים גם כך ילדינו באופן אינטנסיבי ובלתי מבוקר לסרטונים המתעדים את האירועים השונים, נושא שדנו בו בדיון האחרון בוועדה לזכויות הילד. לכן, מחובתנו לנסות להגן על ילדינו, לשמור על מעט התמימות שנותרה בהם ולמזער את חשיפתם לאירועי אלימות והסתה.

"ילדינו הינם העתיד של החברה שלנו, ולנו המלאכה העדינה של עיצוב אישיותם והדאגה שיהפכו לבוגרים אחראיים יותר שיהפכו את החברה שלנו לטובה יותר. לכן, הופתעתי לראות שערוץ תקשורת במדינת ישראל משיק משחק אלים, המערב את הילדים, פוצע את נפשם ומכניס אותם עמוק לתוך המאבק, במקום להוציא אותם ממעגל הטרור. טרור אינו משחק ילדים. אני מבקשת שתסירו את המשחק מהרשת, תנו לילדים הזכות להיות ילדים".