המסביר הלאומי החדש התבטא נגד הנשיא ריבלין: "רק קחו אותו"

לשכת נתניהו הודיעה היום על מינוי ד"ר רן ברץ לראש מערך ההסברה הלאומי. שיטוט קצר בעמוד הפייסבוק שלו מעלה כי כתב לא מזמן פוסט חריף נגד הנשיא: "הוא דמות שולית, אפשר לשלוח אותו במצנח רחיפה לגולן הסורי שבשליטת דאע"ש. רק קחו אותו". ברץ בתגובה: "לא צריך להתייחס לבדיחה בפייסבוק". בית הנשיא: "הדברים חמורים"

המסביר הלאומי נגד נשיא המדינה (חדשות 2)

"הוא דמות שולית, רק קחו אותו": כך התבטא ד"ר רן ברץ, מי שרק היום (רביעי) הוכרז על מינויו לראש מערך ההסברה הלאומי החדש, נגד נשיא המדינה ראובן ריבלין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ד"ר ברץ, שמונה היום למסביר הלאומי החדש של ישראל ולעומד בראש מערך ההסברה של ראש הממשלה נתניהו, כתב בעמוד הפייסבוק שלו בשבוע שעבר פוסט ובו תקף את הנשיא: "זה אומר הרבה שהנשיא טס במחלקת תיירים. בעיקר זה אומר שהוא דמות שולית כל כך עד שאין שום חשש לחייו".

"נראה לי שאפשר אפילו לשלוח אותו במצנח רחיפה לגולן הסורי שבשליטת דאע"ש", המשיך ברץ, "יום למחרת הם יחזירו אותו עם רצון לפתוח במשא-ומתן על חזרתם המיידית לעיראק, רק קחו אותו, בחייאת".

הפוסט שכתב ד"ר ברץ בפייסבוק (פייסבוק)


"הנשיא שלכם", מדגיש המסביר הלאומי החדש, "עובר במחנה, לוחץ לכולם אחד אחד ידיים, מנסה לדבר איתנו בערבית שהוא לא יודע, אומר לנו שנתאחד כי חבל שאנחנו ככה שבטים שבטים. בקיצור הג'מעה בגללו בדמורליזציה גמורה, מיואשים לגמרי מהחיים, אפילו התחילו לדבר אולי נקים ארגון זכויות אדם לבדיקת השימוש האכזרי בבדיחות קרש במלחמה פסיכולוגית. הקרן החדשה כבר מתעניינת".

בהמשך אף השיב ד"ר ברץ לאחת התגובות לפוסט שלו - בה הועלתה תמונתה של אשת הימין דניאלה וייס שאמרה בעבר על ריבלין כי הוא "לא מספיק חשוב בשביל שיהרגו אותו". בתגובה כתב ברץ: "אמרתי את זה הרבה לפניה, אבל זה טוב שאנשים מעשיים מאששים הבחנות של תיאורטיקנים".

המסביר החדש מסביר: "אין סיבה להיעלב מבדיחות"

בתגובה לפרסום מסר ד"ר ברץ: "אני אדם דעתן שמשתמש בהומור וסאטירה ומשלב אותם עם ביקורת. כך עשיתי במשך 20 שנה ואין סיבה להיעלב או להתרגש מכל בדיחה בפייסבוק. כמובן שאני מעריך את כבוד נשיא המדינה".

מבית הנשיא נמסר בתגובה לידיעה: ״אנו רואים את הדברים בחומרה רבה ומנכ"ל בית הנשיא אף העלה את הנושא מול לשכת ראש הממשלה בבקשה להבין האם הדברים היו לנגד עיני רה''מ עת קיבל החלטתו למנות את הנ״ל לתפקיד. הדברים חמורים עוד יותר נוכח העובדה שמדובר בפקיד בכיר בשירות המדינה אשר אמור לשמש בתפקיד ייצוגי שכזה ולשקף את עמדותיה של מדינת ישראל בארץ ובעולם".

בבית הנשיא הדגישו כי גם "תגובתו של ברץ לפרסום 'הופכת את הדברים ל'אמירות סאטיריות' ותו לא וזאת נוכח ימים אלו, בהם מדינת ישראל מנהלת מערכה של ממש ברשתות החברתיות מתוך הבנת הכוח הטמון בפוסטים מעין אלו ובמרחק הקצר בינן לבין הלגיטימציה למעשה".

היום, כאמור, החליט ראש הממשלה נתניהו למנותו לתפקיד ראש מערך ההסברה הלאומי ויועץ התקשורת שלו. ד"ר ברץ, בן 42, תושב כפר אדומים, הוא בעל תואר דוקטור לפילוסופיה מהאוניברסיטה העברית.

את שירותו הצבאי עשה ביחידת מודיעין מוטסת של חיל האוויר. בנוסף הוא בעל רקע מקצועי בתעשיית ההייטק. בשנים האחרונות התמקד ד"ר ברץ בהקמה וניהול של תכניות הכשרת בכירים וסטודנטים בתחומי מדיניות שונים וייסד את אתר האינטרנט 'מידה'.