הריסת בית הכנסת בגבעת זאב תידחה בשבועיים

בעקבות הבקשה שהגישה המשטרה אתמול לבג"ץ, אישר בית המשפט את דחיית הריסת בית הכנסת בגבעת זאב, אך ביקש להבהיר כי מדובר בהחלטה מבצעית בלבד. "אין מניעה לביצוע פסק הדין", נכתב בהחלטת בג"ץ

ההריסה נדחתה לבקשת המשטרה. בית הכנסת "אי

בית המשפט העליון קבע היום (רביעי) כי הריסת בית הכנסת "איילת השחר" בגבעת זאב תידחה בשבועיים ותתבצע לא יאוחר מתאריך 17.11.2015. בית המשפט הודיע כי הדחייה נובעת מצרכים מבצעיים בלבד וכי אין הצדקה לדחייה נוספת של ההריסה, לאחר שזו אושרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול הגישה המשטרה בקשת דחייה לבית המשפט, בה הצהירה כי אין מניעה מבצעית לביצוע פסק הדין והבקשה נובעת מההשלכות הצפויות על הביטחון והסדר הציבורי כתוצאה מהריסת המבנה. "אנו סבורים שיש לאפשר לגורמים המוסמכים לבצע את פסק הדין בעיתוי שייקבע על-פי צרכים מבצעיים, להבדיל ממועד קשיח שנוצר עקב עיתוי הגשת הבקשה שלפנינו. אנו יוצאים מההנחה שהגורמים המוסמכים לא ימתינו הפעם עם הביצוע לרגע האחרון", נכתב בהחלטת בג"ץ.

הבוקר התגלתה הכתובת "לא הורסים בית כנסת, רוצים מדינה יהודית" שרוססה על גבי קיר חיצוני של בית המשפט העליון, על פי החשד, לקראת הכרעת שופטי בג"ץ בנוגע להריסת בית הכנסת. מאז שעות הלילה אמש, התבצרו בבית הכנסת כאלף בני אדם שהתפללו במשך כל הלילה בתקווה שההחלטה להרוס את בית הכנסת תבוטל.

הכתובת שרוססה על קיר בית המשפט העליון (חטיבת דוברות המשטרה)


"בג"ץ נחוש להחריב את בית הכנסת, התחושות שלנו קשות מאוד", אמר לחדשות 2 Online יהודה פואה, דובר מטה המאבק נגד הריסת בית הכנסת.  "בג"ץ רודף אותנו, משמיד בית אחרי בית, שכונה אחרי שכונה ומניף את חרבו על בית כנסת", האשים. "לא יעלה על הדעת ששופטי בג"ץ שוב ושוב יעקפו את החוק בטענה פופוליסטית שמדובר בקרקע פרטית, כשהם בעצמם לא יודעים למי שייכת הקרקע".

הריסת המבנה מגיעה לאחר שבחודש ספטמבר האחרון קיבל בג"ץ את העתירה שהוגשה על ידי ארגון "יש דין", שטען כי בית הכנסת נבנה על קרקע פרטית בבעלות פלסטינית. הבוקר ידונו השופטים בבקשת המדינה לדחות את הליך ההריסה בשלושה שבועות.