"להיות שוטר זה לא רישיון להרוג"

קביעת המחלקה לחקירות שוטרים כי השוטר שירה למוות בשחר ממן בבת ים לפני כשבועיים פעל במסגרת סמכותו מעוררת זעם בקרב משפחתו של הצעיר. "השוטר הזה פירק לנו את המשפחה", אמרה בת דודתו בשיחה עם חדשות 2 Online

שחר ממן ז"ל

משפחתו של שחר ממן (34), שנורה למוות על ידי שוטר במהלך קטטה בבת ים לפני כשבועיים, זועמת על החלטת מח"ש (המחלקה לחקירות שוטרי) שלא להעמיד את השוטר לדין שפורסמה אמש בחדשות 2. בשיחה עם חדשות 2 Online אמרה בת דודתו של ממן: "להיות שוטר זה לא רישיון להרוג, השוטר הזה פירק לנו את המשפחה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"היד במדינה הזאת קלה על ההדק ואנחנו נמצאים במצב שבו שוטרים פועלים מתוך פחד ולא מתוך רצון אמיתי להגן על הציבור", הוסיפה בת הדודה ליגל. "לשחר היה ילד בן 7 שעד היום אומר שהוא רוצה להתחבר לאבא בשמיים וילד בן 5 שאומר שהמשפחה התפרקה. נעשה לנו עוול". 

זירת האירוע בבת ים

עדי ראייה לקטטה ולירי סיפרו כי ממן רץ לעברם של השוטרים שהוזעקו למקום כששני סכינים בידיו. בשלב זה שלף אחד מהשוטרים את נשקו, ירה בממן והרג אותו - ואף פגע בשוגג בעובר אורח.

מיד לאחר האירוע החלו במחלקה לחקירת שוטרים באיסוף ראיות ואתמול החליטו החוקרים שאין מקום להעמיד את השוטר לדין. הנימוק: הוא פעל על פי הכללים המקובלים - זיהה סכנת חיים וירה במטרה לנטרל את הסכנה.