ליל שימורים בבית הכנסת בגבעת זאב

מאות בני אדם הגיעו במהלך הלילה למבנה שבג"ץ הורה להרוס לפני כחודשיים, והתבצרו בו במשך שעות. גם הבוקר ממתינים המתפללים לדיון בו יוחלט האם לדחות את ההריסה: "אנחנו מתכוונים להיות נחושים מול המשטרה"

כאלף בני אדם מתבצרים מאז שעות הלילה בבית הכנסת "איילת השחר" בגבעת זאב, לקראת הכרעת שופטי בג"ץ הבוקר בנוגע להריסת המבנה. המתבצרים התפללו לאורך כל הלילה בתקווה שההחלטה להרוס את בית הכנסת תתבטל, וקוראים למתפללים נוספים להגיע למתחם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו מחכים להחלטת בג"ץ ואז נדע לאן פני הדברים", אמר לחדשות 2 Online יהודה פואה, דובר מטה המאבק נגד הריסת בית הכנסת. "בג"ץ נחוש להחריב את בית הכנסת. התחושות שלנו קשות מאוד".

לדברי פואה, מדובר בהחלטה גזענית. "בג"ץ רודף אותנו, משמיד בית אחרי בית, שכונה אחרי שכונה ומניף את חרבו על בית כנסת", האשים. "לא יעלה על הדעת ששופטי בג"ץ שוב ושוב יעקפו את החוק בטענה פופוליסטית שמדובר בקרקע פרטית, כשהם בעצמם לא יודעים למי שייכת הקרקע".

תחושות קשות. מתפללים בבית הכנסת

"אנחנו נילחם בכלך הכוח וכל היכולות על מנת לעצור את זה", הבהיר פואה. "אנחנו נשתדל לעשות מה שאפשר. אנחנו מקווים לא להגיע לאלימות, אך זה מאוד תלוי בהתנהלות המשטרה. יש לנו ניסיון רע ומר עם מה שעשו לנו בבית דריינוף, ומקווים שהמשטרה תגיע רגועה. אנחנו מתכוונים להיות נחושים - שלא יצפו שיהיה פה רגוע".

הריסת המבנה מגיעה לאחר שבחודש ספטמבר האחרון קיבל בג"ץ את העתירה שהוגשה על ידי ארגון "יש דין", שטען כי בית הכנסת נבנה על קרקע פרטית בבעלות פלסטינית. הבוקר ידונו השופטים בבקשת המדינה לדחות את הליך ההריסה בשלושה שבועות.