החברים של ארז סיימו את קורס הקצינים בלעדיו

15 חברים שהכירו בפנימייה הצבאית והפכו למשפחה של ממש צעדו בשבוע שעבר על רחבת המסדרים - וסיימו את קורס הקצינים. ביניהם לא היה חבר נוסף שצעד איתם מתחילת הדרך - ארז שגיא ז"ל, שנפל בתחילת קורס מ"כים שעברו - אז החל מבצע צוק איתן. "זה יום שהפך להיות עצוב, החברים ממשיכים את דרכו", סיפרו הוריו

סיימו את קורס הקצינים בלי ארז: מעמד עצוב במיוחד אבל גם משמח התרחש לפני מספר ימים על רחבת המסדרים של בית הספר לקצינים. חבורה של 15 צוערים שזה עתה הוכשרו לקצינים צעירים בצבא ההגנה לישראל חוגגים את סיומה של דרך - כשחברם שצעד יחד איתם את כל המסלול, לא נמצא יחד איתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סמל ארז שגיא ז"ל נפל במבצע צוק איתן בקיץ שעבר, במהלך תקרית בה חדרו מחבלים מרצועת עזה לאזור הסמוך לקיבוץ נחל עוז - והחלו לירות לעבר החיילים ששמרו במוצב. שנה ושלושה חודשים לאחר האירוע הנורא, בו נהרגו עוד 4 חיילים, היה אמור שגיא ז"ל לסיים את קורס המ"כים שהחל יחד עם חבריו שליוו אותו עוד מהפנימייה הצבאית בה התחנכו יחד - ואילו חבריו סיימו את המסלול כעת, כקצינים, בלעדיו."זה יום שאנחנו מגיעים אליו עם רגשות מעורבים", סיפרו הוריו של ארז, אילן ועדנה שגיא, שהגיעו לטקס לחזות ביתר החברים מוסמכים לקצינים. "אנחנו שמחים בשביל החברים ואוהבים אותם מאוד, אבל זה כואב כי ארז היה אמור להיות כאן יחד איתם".

"אנחנו מרגישים שאנחנו ממשיכים את דרכו"

הקשר בין משפחתו של ארז לחבריו התהדק עוד יותר לאחר מותו. מאז המקרה, עוטפים החברים בחום ובאהבה את המשפחה, מגיעים לבקר אותם בכל סוף שבוע - וגם חשים מחויבות לעדכן אותם בהתקדמותם בדרך הצבאית בה צעד גם בנם.

לאחר הטקס, כשהחברים כבר הוסמכו לקצינים, הם הפתיעו את הוריו של ארז, פשטו את המדים וחשפו חולצה שהכינו לזכרו עליה נכתב "הנסיך הקטן מפלוגת חץ" והתנוססה תמונתו של ארז.

ארז שגיא ז"ל (דובר צה"ל)


"אנחנו חושבים עליו בכל צעד שאנחנו עושים. זה עוקץ בלב שאנחנו כאן והוא לא", מספר שליו לוי, אחד מחבריו של ארז, "אנחנו מרגישים שאנחנו ממשיכים אותו".