עד ראייה לפיגוע: "הייתה פאניקה, פעלנו אוטומטית"

משפחתה של רחל איזנקוט (80), אחת מפצועות פיגוע הדקירה בראשון לציון, האשימה לאחר צפייה בתיעוד האירוע כי בת משפחתם לא קיבלה סיוע מאזרחים במקום. בשיחה עם חדשות 2 Online ביקש יעקב גלנץ, שהיה במקום ותועד בסרטון, לענות לטענות: "הראשונים שעברו ביקשו לעצור את המחבל, תוך שניות כבר היינו איתה"

רחל איזנקוט, תושבת ראשון לציון בת 80, הייתה בין שלושת הפצועים שנפגעו אתמול בפיגוע הדקירה בעיר. נכדתה שצפתה בתיעוד התקיפה הביעה הבוקר (שלישי) אכזבה קשה מהתנהלות העוברים והשבים, שהשתהו לטענתה זמן רב לפני שהגישו עזרה לסבתה. יעקב גלנץ, שהיה עד לדקירה, הופתע לגלות את עצמו בתיעוד ובשיחה עם חדשות 2 Online ביקש להגיב לטענות הנכדה ולהסביר על התחושות והבלבול בעיצומו של אירוע חבלני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הייתה פאניקה נוראית ברחוב ולא היינו בטוחים מי המחבל", סיפר גלנץ. "הראשונים שהגיעו והמשיכו הלאה ביקשו בראש ובראשונה לעצור את המחבל. חשוב לי להבהיר שתוך פחות מ-20 שניות מרגע הדקירה כבר הייתי איתה, לא זזתי ממנה לרגע והזעקתי אמבולנס".

"בתוך שניות ספורות הגיעה לשם בחורה צעירה שלקחה חולצה ולחצה על מקום הדימום עד שהגיע האמבולנס, היא לא עזבה אותה", הוסיף. "לדעתי הנכדה צריכה לחפש את אותה צעירה ולהודות לה - בזכותה היא ניצלה".

זירת הפיגוע בראשון לציון (אלירן אביטל, תיעוד מבצעי מד"א)

"היא אישה אמיצה וחזקה"

"נורא קל להסתכל על הסרטון ולהגיד 'אני הייתי פועל אחרת', אבל אתה פועל אוטומטית", הוא מדגיש. "אני ועוד כמה אנשים ניגשנו אליה, נתנו לה לשתות ושטפנו לה את הפנים. היא הייתה בהכרה, החזיקה שקית תרופות והתחננה שנעזור לה. היא אישה אמיצה ומאוד חזקה".

למרות שנפגע מעט מהביקורת של הנכדה, גלנץ מבהיר כי הוא יכול להזדהות עם תחושותיה למראה הסרטון. "לא תופסים אדם בשעת צערו וגם אצלי בראש זה נראה כמו המון זמן", הוא אומר, "אבל אנשים חייבים לזכור שכולנו נמצאים באותה חזית".

רחל איזנקוט הובהלה לבית החולים כשמצבה מוגדר קשה. הבוקר חל שיפור במצבה שמוגדר כעת בינוני, היא בהכרה ואינה מונשמת יותר. בפיגוע הדקירה בראשון לציון נפצעו עוד שני בני אדם, גבר בן 31 מבני ברק שמצבו מוגדר קשה ואדם נוסף שמצבו מוגדר קל. המחבל הפלסטיני, בן 19 מחברון נלכד על ידי עוברי האורח וכוחות משטרה שהגיעו למקום.

לפניות לכתב: azria@ch2news.co.il