נתב"ג: מטוס כמעט התנגש בכלי רכב

מטוס של חברת התעופה ההונגרית "וויזאייר" היה בדרכו להמריא לפני שאנשי מגדל הפיקוח בנמל התעופה בן גוריון חדלו אותו. הסיבה: רכב תפעול שעלה בשוגג על מסלול ההמראה. לאחר בדיקה קצרה המטוס המשיך ליעדו. התקרית הבטיחותית נחקרת

מטוס וויזאייר, ארכיון (רויטרס)

תקרית בטיחותית חמורה התרחשה הבוקר (שלישי) בנמל התעופה בן גוריון כשמטוס נוסעים של חברת התעופה ההונגרית "וויזאייר" היה קרוב להתנגש ברכב תפעול אשר עלה בטעות על מסלול ההמראה. בזכות עירנותם של אנשי מגדל הפיקוח הצליח הטייס לעצור את ההמראה - מאות מטרים לפני הפגיעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהתחקיר הראשוני של התקרית שנערך ברשות שדות התעופה, עולה כי סמוך לשעה 11:15 פנה נהג רכב התפעול בשוגג למסלול ההמראה במקום למסלול ההסעה. הפקחים שזיהו את הטעות התריעו מיד בפני הטייס ההונגרי, אשר חדל את ההמראה.

על המטוס מדגם איירבוס 320 של החברה ההונגרית היו באותה שעה 110 נוסעים ואנשי צוות. לאחר עצירתו של המטוס ובדיקתו הוא המריא ליעדו. בימים הקרובים צפוי להימשך תהליך התחקור המלא של התקרית.

ברשות שדות התעופה אמרו היום כי " מגדל הפיקוח וצוות הפקחים שהיו במשמרת פעלו באופן מקצועי ולעילא ולעילא ובכך עצרו את המטוס שהחל את תהליך ההמראה כמה מאות מטרים מרכבי התפעול".