אחרי 5 שנים: הכלב הוחזר לבעליו

בשנת 2010 נעלם הכלב חוליו מחצר ביתם של בני משפחת אביטל באריאל. הודות לשבב שהושתל בעורפו ולאכפתיות של אישה אחת מצא הכלבלב את דרכו בחזרה אל בעליו, שלאחר חודשים של חיפושים כבר חשבו שלא ישובו לראותו. צפו במפגש המרגש ביניהם

המסע המופלא של חוליו: חמש שנים לאחר שנעלם ללא הסבר מחצר ביתם שבאריאל, הושב שלשום (ראשון) הכלב "חוליו" לבעליו המקוריים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עד לפני חמש שנים היה הכלבלב מסוג פקינז לבן משפחה של ממש בבית משפחת אביטל שבאריאל. באחד הלילות של שנת 2010 הבחינו בני המשפחה כי חוליו הקטן נעלם מחצר הבית וכי שער הכניסה לגינה היה פתוח.

כל החיפושים שנערכו בעקבותיו עלו בתוהו, ולאחר חודש ימים של סריקות ביישובים הסמוכים לעיר ובירור עם וטרינרים מקומיים, נאלצו בני המשפחה בלב כבד להשלים עם המציאות. בניסיון להתמודד עם האובדן, אימצו לימים בני המשפחה כלבלב אחר מאותו הסוג וקראו לו באותו השם של כלבם האהוב.

שמח לחזור הביתה. הכלבלב חוליו (חדשות 2)

התפנית המפתיעה בעלילה הסתמנה בראשית השבוע, אז צלצל הטלפון בבית המשפחה ועל הקו הייתה אישה שטענה כי היא מחזיקה בכלבם, לאחר שמצאה אותו משוטט ברחוב. אבי המשפחה הסביר לה כי כלבו, ששמו הוא אכן חוליו, נמצא בבית והוא מביט בו ישן לצד בתו. המתקשרת התעקשה כי גם היא נמצאת ליד הכלב ביישוב עופרים הסמוך, וכי מספר הטלפון הופיע בשבב השתול בעורפו.

האב, שחשש להעלות בדעתו את הבלתי אפשרי, החליט לנסוע באותו הרגע יחד עם בנו כדי לראות את הכלב המדובר. משהגיעו השניים למקום המפגש דמעותיהם לא פסקו מלזלוג. הכלבלב אכן היה חוליו, כלבם הנעדר, שכעת היה מוזנח ומעט חולה.

למרות מצבו הירוד הכלב היה נלהב לפגוש שוב את בעליו הוותיקים, ולא הפסיק ללקק אותם ולכשכש בזנבו. "הוא היה הדבר הכי חשוב לנו בחיים, אני לא מאמין שהוא חזר", אמר האב. "כל כך דאגנו לו כי לא ידענו מה עלה בגורלו, והתאבלנו עליו המון זמן. זה פשוט מזל שהוא עדיין נשא את השבב הזה, שבעצם הציל את החיים שלו והחזיר אותו חזרה אלינו".