הפיגוע בראשון לציון: "רדפו אחרי המחבל, לא עזרו לסבתא"

שיפור במצבה של רחל איזנקוט בת ה-80 שנפצעה בפיגוע הדקירה בראשל"צ. בני משפחתה הזדעזעו לצפות בתיעוד התקיפה, שבו נראים אזרחים ממהרים לרדוף אחר המחבל, אך לא לסייע לקשישה. "שכחנו להיות בני אדם"

בבית החולים אסף הרופא נרשם הבוקר (שלישי) שיפור במצבה של רחל איזנקוט, הקשישה בת ה-80 שהותקפה אמש בדקירות סכין על ידי מחבל בראשון לציון. בני משפחתה צפו אמש בתמונות הקשות מהתקיפה ונחרדו לגלות שאזרחים רבים בחרו לרדוף אחר המחבל - במקום לעצור ולסייע לאישה המבוגרת הפצועה. "אנשים רצו ודילגו מעליה כאילו שהיא חפץ שזרוק שם, אף אחד לא התעכב לשנייה", סיפרה בתה רותי מלכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחה עם חדשות 2 Online מספרת שגית ברכה-איזנקוט, נכדתה של רחל, על האכזבה הקשה שחשה לאחר הצפייה בתיעוד התקיפה. "בא לי לתת להם מנה יותר ממה שבא לי לתת למחבל. שלושים אנשים רצו אחריו, שאחד מהם יעצור ויעזור לסבתא שלי", היא אומרת. "אני חושבת שכל אחד צריך לעשות חשבון נפש".

ואכן, בסרטון ממצלמת האבטחה המוצבת באזור נראה המחבל הפלסטיני כשהוא מתנפל על רחל בת ה-80 ודוקר אותה בפלג גופה העליון. אזרחים רבים שצפו במתרחש פתחו במרדף אחריו, תוך שהם מדלגים מעל הקשישה. אחד מהם נראה כשהוא עוצר לידה, אך תוך שניות ספורות ממשיך גם הוא יחד עם ההמון הזועם.

"אתם רוצים לעצור את המחבל - בסדר, אבל שמישהו יעצור לעזור גם לפצועים. יש את המשפט 'לא מפקירים פצועים בשטח', אבל זה בדיוק מה שהפכנו להיות", אומרת הנכדה בכאב. "אם זה בתאונות פגע וברח, בלינץ' שהיה או בכל דבר אחר ביום-יום, שכחנו להיות בני אדם".

זירת הפיגוע בראשון לציון, אתמול (עד ראייה)

לבסוף העניקו מספר אזרחים טיפול לרחל, עד להגעת אנשי מד"א לזירה. היא הובהלה לבית החולים כשמצבה מוגדר קשה. הבוקר חל שיפור במצבה שמוגדר כעת בינוני, היא בהכרה ואינה מונשמת יותר. "אנחנו רק רוצים להגיד לה שאנחנו אוהבים אותה", אומרים בני משפחתה.

בפיגוע הדקירה בראשון לציון נפצעו עוד שני בני אדם, גבר בן 31 מבני ברק שמצבו מוגדר קשה ואדם נוסף שמצבו מוגדר קל. המחבל הפלסטיני, בן 19 מחברון נלכד על ידי עוברי האורח. כשהגיעו השוטרים לאזור הם הכניסו אותו לחנות מקומית על מנת למנוע מההמון מלפגוע בו, ובהמשך העבירו אותו לחקירת כוחות הביטחון.