כמה עולה למדינה הולך רגל שנפגע?

כולנו משלמים ביוקר על כל הולך רגל שנפגע בתאונת דרכים: מנתונים של עמותת "אור ירוק" עולה כי המדינה ניזוקה מדי שנה ביותר מ-2 מיליארד שקלים. מאז תחילת 2015 נהרגו 88 הולכי רגל, וכ-76% מהנפגעים שחצו את הכביש נפגעו דווקא במעבר חצייה

אילוסטרציה (פלאש 90)

277 אלף שקלים - זה המחיר שמשלמת המדינה בממוצע על כל הולך רגל שנפגע בתאונת דרכים. כך עולה מנתוני עמותת "אור ירוק" המתפרסמים לקראת יום הבטיחות בדרכים שיחול מחר (שלישי).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהנתונים עולה כי הנזק למדינה מתאונות דרכים שבהן מעורבים הולכי רגל מסתכם ב-2.4 מיליארד שקלים בכל שנה. מתחילת שנת 2015 נהרגו 88 הולכי רגל, 39 מהם קשישים בני 65 ומעלה ו-14 הם ילדים ובני נוער עד גיל 19.

בעמותה מדגישים כי נתוניהם מבוססים על נתוני משטרת ישראל, ומהם עולה כי ב-67% מהמקרים שבהם הולך רגל נפגע בתאונה, נהג הרכב לא נתן זכות קדימה. רק 16% מסך התאונות היו באשמת הולך הרגל. על פי ניתוח של אור ירוק לנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, כ-76% מהנפגעים שחצו את הכביש נפגעו דווקא במעבר חצייה - המקום שאמור להיות הבטוח ביותר עבורם.

"משרד התחבורה חייב להתקין פסי האטה בסביבת ריכוז גבוהה של ילדים וקשישים, שהן האוכלוסיות שנפגעות הכי הרבה כהולכי רגל", אמר שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת אור ירוק. "אם המדינה תרסן את מהירות הנסיעה ליד מעברי חצייה בבתי ספר, גנים, בתי חולים, מתנ"סים ובתי אבות, ניתן יהיה לצמצם את הסכנה".