הדריסה ליד חברון תוכר כפיגוע

לפני שבועיים יצא אברהם (אשר) חסנו מרכבו לאחר שפלסטינים יידו לעברו אבנים, ואז נדרס למוות על ידי משאית. הוא נפצע אנושות ומת מאוחר יותר מפצעיו. נהג המשאית טען כי מדובר בתאונה, אך במשרד הביטחון החליטו להכיר באירוע כפעולת איבה

פרסום ראשון: אשר (אברהם) חסנו ז"ל, תושב חברון שנדרס למוות בצומת אל-פאוור לאחר שיצא ממכוניתו שנרגמה באבנים, יוכר כנפגע פעולת איבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אחרי הפרסום בחדשות 2 Online, הודיעו במשרד הביטחון כי "'הרשות המאשרת' במשרד הביטחון החליטה להכיר באירוע הדריסה, שבו נדרס למוות המנוח אברהם (אשר) חסנו, כאירוע איבה. משמעות ההחלטה היא שחסנו ז"ל יוכר כנפגע פעולות איבה".

ביום ראשון בשבוע שעבר הגיע סגן שר הביטחון אלי בן דהן לניחום אבלים אצל משפחת חסנו והבטיח שם שיעשה ככל יכולתו כדי לסייע להם בקבלת מעמד של נפגע פעולת איבה. סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן. "הייתה לי הזכות אחר הצהריים להתקשר ולבשר לאלמנתו כי אשר הי"ד יוכר על ידי משרד הביטחון כנפגע פעולת איבה", אמר. "מי ייתן שמשפחתו לא תדע עוד צער".

זירת האירוע (דוברות הר חברון)

האירוע התרחש לפני כשבועיים, אז נסע חסנו ז"ל, בן 54, בכביש סמוך לצומת אל-פוואר, דרומית-מערבית לחברון. במהלך הנסיעה הושלכו אבנים לעבר מכוניתו. הוא עצר בצד הדרך ויצא מהרכב, ככל הנראה כדי לאמוד את הנזק. אז הגיעה למקום משאית חולפת שפגעה בו ונמלטה מהזירה.

המשאית אותרה כעבור זמן קצר באזור דהריה. הנהג עצמו הסגיר עצמו למשטרה הפלסטינית וטען בחקירתו כי מדובר בתאונה ולא בפגיעה מכוונת. מיד לאחר התאונה ביצעו פרמדיקים של מד"א וחובשים של צה"ל פעולות החייאה בחסנו, אך כעבור זמן קצר נאלצו לקבוע את מותו.

בן דהן

חסנו הוא אב לשבעה ילדים וסב לתשעה נכדים. הוא עבד כמנהל המטבח בישיבה התיכונית עותניאל. "הוא היה פעיל חברתי ואהוב על כולם. עם חיוך תמידי ושמחת חיים", סיפר דובר היישוב. הוא סיפר כי נהג להוביל הפעלות ושיעורי תודה ללא תמורה, דבר שהפך אותו לאדם מוכר בקריית ארבע.

לפניות לכתב: mathanh@ch2news.co.il