"איגוד הג'ודו הישראלי תמך בהצעה"

איגוד הג'ודו העולמי הופתע לגלות כי היעדרות דגלי ישראל מהתחרות ומטקס המדליות באבו-דאבי עוררה סערה. לטענתם, האיגוד הישראלי תמך במהלך מתוך רצון לשמור על ביטחון הספורטאים. מהאיגוד הישראלי נמסר: "האלטרנטיבה הייתה לא לעלות כלל"

תפנית בפרשת האיסור להניף דגלי ישראל בטקסי המדליות באבו-דאבי: ארגון הג'ודו העולמי טוען הערב (ראשון) שההצעה לפיה הספורטאים הישראלים יעלו להתחרות ללא דגלי ישראל בטורניר הבינלאומי אושרה ונתמכה לחלוטין על ידי איגוד הג'ודו הישראלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתחרות הגראנד-פרי שהתקיימה באבו-דאבי השתתפו שורה של ספורטאים ישראלים, כולל שניים שזכו במדליית הארד - ירדן ג'רבי ושגיא מוקי. הדבר צרם במיוחד בטקס הענקת המדליות שבו דגל ישראל היה היחיד שלא הונף מבין דגלי המנצחים. 

באיגוד הג'ודו הישראלי מתגוננים מאז האירוע ומסבירים שהפשרה שהתקבלה, לפיה הספורטאים יעלו לתחרות ללא כל סממן ישראלי, הייתה היחידה שנותרה להם, כשהאלטרנטיבה היחידה היא לא להופיע בכלל.

"לא רצינו לסכן את הספורטאים שלנו"

אולם, באיגוד הג'ודו העולמי טוענים אחרת ובשיחה עם חדשות 2 נשמעו מופתעים מהטענות של האיגוד הישראלי. עוד אמרו כי יו"ר האיגוד הישראלי משה פונטי בעצמו אמר: "לא רצינו לסכן את הספורטאים שלנו, עשינו כל מה שאפשר כדי שהאירוע יעבור בשלום".

עוד בטרם התקבלה תגובת האיגוד העולמי הגישה שרת התרבות והספורט מירי רגב בקשה דחופה לראש הממשלה, שבעקבותיה הנחה הבוקר נתניהו את מזכיר הממשלה ואת יו"ר המטה לביטחון לאומי להתערב בסוגיית החרם הספורטיבי נגד ישראל.

השרה רגב הודיעה כי בכוונתה לכנס דיון חירום בלשכתה עוד השבוע עם כלל ראשי איגודי הספורט בישראל. בנוסף, צפויה השרה לטוס לפגישה דחופה עם יושב ראש הוועד האולימפי בציריך על מנת למצוא פתרון לסוגיה ולמנוע ממקרים כאלה מלהתרחש שוב בעתיד.